Порошенко відкрив у Сумах Пам'ятний хрест борцям за волю України

Порошенко відкрив у Сумах Пам'ятний хрест борцям за волю України

Фото, відео
2584
Ukrinform
Президент Петро Порошенко взяв участь у відкритті в Сумах Козацького хреста борцям за волю України.

"Зараз ми з вами присутні на надзвичайно урочистій події. Ми відкриваємо Козацький хрест борцям за волю України. І він є символом нерозривного зв'язку різних поколінь захисників України, від Конотопа до сьогодні. Козацька кров, мужність і звитяга вирують у жилах наших захисників", - сказав Порошенко.

Він також подякував українській церкві, яка ініціювала встановлення цього знака, і процитував слова апостола Павла: "Ми зодягаємося в броню віри і в шолом надії на спасіння".

Порошенко нагадав, що Сумщина насичена духом історії та козацької слави. Зокрема, він згадав Конотопську битву 7-9 липня 1659 року, в якій козацька армія під проводом Івана Виговського разом з кримсько-татарськими союзниками розбила московське військо. 

"І це не лише Конотоп. Це Глухів, столиця Гетьманщини. Це Пустовійтівка Роменського району - батьківщина отамана Петра Калнишевського. І там донині  зберігається унікальне Євангеліє, яке отаман подарував Свято-Троїцькій церкві рідного села", - зазначив Президент.

Читайте також: Порошенко: Український паспорт стає одним із найшанованіших у світі

Сучасних українських військових він назвав нащадками козаків, яких і "свої шанували, і чужі боялися", а українську армію - однією з найефективніших на континенті.

Фото Миколи Лазаренка

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>