Через рибу, куплену в «АТБ»,  жінка померла від ботулізму

Через рибу, куплену в «АТБ», жінка померла від ботулізму

Укрінформ
Захворювання на ботулізм продовжують реєструватись.

Про це йдеться на сайті Кіровоградського обласного лабораторного центру.

«Так, за оперативними даними Новоукраїнського районного лабораторного відділу,  7 липня поточного року до інфекційного відділення Новоукраїнської центральної районної лікарні госпіталізовано жінку, якій встановлено попередній діагноз - ботулізм. Перші симптоми недуги з'явились 6 липня близько опівночі, через 4 години після вживання в їжу в'яленої риби, яку вона (з її слів) придбала власноруч в магазині “АТБ” Харкова.

Через декілька годин після госпіталізації хвора була переведена до реанімаційного відділення лікарні. Захворювання розвивалось так стрімко, що навіть після введення протиботуліністичної сироватки, яка є обов'язковим і єдиним специфічним засобом лікування ботулізму, 8 липня жінка, на жаль, померла», - йдеться у повідомленні.

До введення спецефічного лікування у хворої відібрана кров для проведення діагностичного дослідження в лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Медики в котрий раз наголошують, що ботулізм являє собою досить важке захворювання токсико-інфекційного характеру, особливості перебігу якого призводять до ураження нервової системи з порушенням зору, ковтання, моторики кишок, дихання.

Найгіршим є те, що в разі відсутності своєчасного специфічного лікування, хвороба, в переважній більшості випадків, призводить до смерті, яка настає внаслідок паралічу дихальної мускулатури і дихальної недостатності.

Читайте також: Ймовірна причина загибелі риби у річці на Житомирщині - отруєння хімікатами

Спеціалісти застерігають, що імунітет після перенесеного захворювання не розвивається, тобто людина може захворіти повторно.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-