Велику лісову пожежу на Херсонщині загасили

Велику лісову пожежу на Херсонщині загасили

958
Укрінформ
На Херсонщині у вівторок ліквідували велику лісову пожежу, що виникла у понеділок у другій половині дня у Чулаківському лісництві Голопристанського лісомисливського господарства і охопила площу близько 20 гектарів.

Про це у розмові з кореспондентом Укрінформу розповіла провідний фахівець прес-служби Головного управління ДСНС України у Херсонській області Оксана Федоренко.

"Сьогодні о 10:35 лісову пожежу у Чулаківському лісництві ліквідовано. Орієнтовна її площа становила близько 20 гектарів, проте точну площу пожежі, а також заподіяні нею лісовому господарству збитки повинні назвати лісники - вони мають для цього 10 днів. Що ж до причини цієї пожежі, то вона наразі поки що невідома. Але можна однозначно сказати: займання було спричинене людським чинником - чи то необережним поводженням з вогнем, чи умисним підпалом. Конкретну відповідь на це повинно дати розпочате по цій пожежі розслідування", - розповіла Федоренко.

За її словами, для ліквідації пожежі були задіяні від ДСНС 32 одиниці техніки та 100 чоловік особового складу, від лісництва - 16 одиниць техніки та 45 працівників. На гасінні лісової пожежі працювала і авіація ДСНС: літак АН-32 та вертоліт МІ-8, а також вертоліт МІ-8 від дислокованої під Херсоном військової частини. 

"Вчора у світлу пору доби авіація скинула з повітря на місце пожежі загалом 41 тонну води. Сьогодні ж авіацію тут для гасіння вже не використовували", - сказала Федоренко.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок о 15:10 до Служби порятунку на номер "101" надійшло повідомлення про лісову пожежу у Чулаківському лісництві Голопристанського лісомисливського господарства. Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що вогонь швидко розповсюджується лісом через посуху і сильний вітер. Відтак було прийнято рішення про скерування до місця події додаткових сил і засобів для ліквідації лісової пожежі. На початковому етапі її ліквідації були задіяні від ДСНС і лісництва 15 одиниць техніки та 50 чоловік. Станом на 7 годину 4 липня пожежу було локалізовано.

Читайте також: На Херсонщині локалізували лісову пожежу

Херсонщина на сьогодні є одним із найменш заліснених регіонів України. До 2007 року показник заліснення території області становив 4,4%. Після великих лісових пожеж 2007-го та 2012 років він зменшився до 3%. На даний час, в результаті висадження нових лісів, показник заліснення вдалося збільшити, і він знову перевищив 4%. Проте у низці районів області лісистість становить менше 1% їхньої території. Виключна більшість наявних на даний час на Херсонщині лісових масивів, зокрема хвойних, є рукотворними, висадженими для закріплення пісків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-