Нова телевежа на Луганщині запрацює до початку липня - Гарбуз

Нова телевежа на Луганщині запрацює до початку липня - Гарбуз

Укрінформ
До початку липня у Новоайдарському районі на Луганщині завершать монтаж 50 метрів телевежі, яка дозволить ліквідувати "білі плями" у мережі теле- і радіомовлення Луганщини.

Про це у Сєверодонецьку на засіданні колегії ОДА, де розглядалися проблемні питання у сфері державної інформаційної політики, сказав голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз, інформує офіційна сторінка Луганської ОДА у Facebook

"Телевежа не тільки повинна бути встановлена, а і повинна запрацювати на повну, покривши "білі плями" на сітці теле-, радіомовлення Луганщини", - сказав Гарбуз.

Як зазначили в ОДА, будівництво телевежі у Новоайдарському районі загальною вартістю близько 18 млн грн розпочалося у травні. Заплановано, що до початку липня буде змонтовано 50 метрів башти.

Загалом на фінансування заходів Регіональної цільової програми розвитку інформаційної сфери Луганської області на 2016-2017 рр. з обласного та місцевих бюджетів у 2016-му було виділено близько 9,3 млн грн та ще 22,1 млн грн - у поточному році (з урахуванням будівництва телевежі). Загальний обсяг фінансування на три роки становить 35,3 млн грн. Зокрема, на розвиток філії ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України "Луганська регіональна дирекція" виділено понад 3 млн грн. Фінансування дозволило забезпечити майже 100% покриття підконтрольної українській владі території Луганщини державницьким теле- і FM-радіомовленням та придбати якісне сучасне відео та звукове обладнання.

Поряд із розбудовою потужних об’єктів інформаційної інфраструктури у липні буде завершено встановлення у 18 населених пунктах Станично-Луганського, Новоайдарського та Попаснянського районів, розташованих поблизу лінії розмежування, комплектів для трансляції радіосигналу («супутникова тарілка», ретранслятор та гучномовець). На зазначені цілі районним бюджетам передбачена субвенція у розмірі 607,0 тис. грн.

Під час засідання колегії ОДА директор департаменту масових комунікацій Олександр Костенко зауважив, що існує низка питань, вирішення яких потребує допомоги з боку Концерну РРТ, Нацради України з питань телебачення та радіомовлення, Міністерства інформаційної політики та Комітету Верховної Ради з питань свободи слова. Серед проблем, які вимагають якнайшвидшого вирішення, на його думку, є встановлення та обслуговування передавачів загальнонаціональних мовників на РТС у Новоайдарському районі після завершення її будівництва, вирішення питання щодо здійснення тимчасового мовлення на частотах, захоплених бойовиками, що могло б вирішити проблему мовлення у "сірій зоні".

Крім того, Костенко акцентував увагу присутніх на необхідності створення системи мовлення територіальних громад, яка сприятиме розширенню комунікативних можливостей, а також забезпечення області технічними засобами протидії мовленню телерадіоканалів антиукраїнського змісту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-