Російський актор-євромайданівець отримав статус біженця в Україні

Російський актор-євромайданівець отримав статус біженця в Україні

951
Укрінформ
Колишньому російському актору Сергію Анісіфорову, який у 2014 році став учасником Євромайдану, нині мешкає в Україні та є активістом одеської "Самооборони", Державна міграційна служба нарешті надала статус біженця.

Про це сам Анісіфоров розповів журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Департамент у справах іноземців та осіб без громадянства ДМСУ нарешті видав мені посвідчення біженця", - сказав Анісіфоров.

Як повідомлялося, судова тяганина між міграційною службою та Анісіфоровим тривала майже три роки. Потім чиновники відомства протягом трьох місяців блокували надання актору статусу біженця, не виконуючи остаточне рішення Одеського апеляційного адмінсуду від 22 лютого 2017 року.

Розглянувши чергову заяву Анісіфорова про те, що йому повертатися до Росії стало небезпечно через участь в Євромайдані, спершу Окружний адміністративний суд Одеської області ухвалив рішення про надання йому статусу біженця, констатувавши, що ДМСУ неналежним чином аналізує інформацію про країну походження Анісіфорова. А згодом законність цього рішення підтвердив суд другої інстанції.

"Після отримання рішення суду, що не підлягає оскарженню, вся процедура надання статусу біженця проходить через відповідний відділ Департаменту в справах іноземців та осіб без громадянства ДМСУ. Це стосується й видачі посвідчення Сергію Анісіфорову", - відповів 23 березня 2017 року на запит кореспондента Укрінформу заступник Управління юридичного забезпечення ДМСУ Микола Загорелік.

А заступник керівника відділу по роботі з шукачами захисту Наталя Клименко тоді ж навідріз відмовилась пояснити, чим зумовлене злісне невиконання протягом місяця рішення Апеляційного адмінсуду, пославшись на нібито додержання вимог конфіденційності службовцями ДМСУ.

Актор Анісіфоров зіграв ролі у більш ніж двадцяти російських кінострічках. Є одним з тих росіян, хто не згоден з політикою Кремля, брав активну участь в протестному русі і маршах незгодних.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-