Одеська мерія фінансувала Московський патріархат. СБУ відкрила справу

Одеська мерія фінансувала Московський патріархат. СБУ відкрила справу

Документ
808
Ukrinform
Служба безпеки України розслідує виділення Одеською міською радою коштів церкві Московського патріархату. Провадження відкрите за статтею про фінансування сепаратизму.

Про це повідомив у Facebook народний депутат Віталій Купрій.

"СБУ відкрила кримінальне провадження за підтримку Одеською міськрадою Московського патріархату. Щойно отримав від голови СБУ Василя Грицака лист, у якому він повідомив про відкриття кримінального провадження за моєю заявою за ст. 110-2 ККУ "Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України", - написав депутат.

Купрій нагадав, що депутат Одеської міськради Анна Позднякова ще минулого року виявила факт прихованого фінансування московської церкви на суму 2,2 млн грн на рік, яке начебто йде на утримання пам'ятки архитектури - Спасо-Преображенського собору УПЦ МП. Депутат заявила, що таке ставлення до церкви Московського патріархату вносить розбрат у конфесійне середовище, і взагалі не ясно, на яких підставах міськрада може фінансувати установу, яка не є комунальною.

Він також висловив сподівання, що в результаті розслідування фінансування московської церкви буде припинено, а винні притягнені до відповідальності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>