Під Харковом пройшли показові стрільби з бронетехнікою

Під Харковом пройшли показові стрільби з бронетехнікою

956
Укрінформ
Результативними виявилися проведені на полігоні в Башкирівці під Харковом показові стрільбища за участю бронетехніки БТР-4Е марки ДП.

Коментар кореспондентові Укрінформу під час прес-туру на полігоні дав вчений секретар ХКБМ, кандидат технічних наук Андрій Богач.

"Сьогодні ви побачили нову бронемашину БТР-4Е, яка за своїми характеристиками відповідає кращим світовим зразкам. Узяти рухливість: по шосе ці БТРи розвивають швидкість до 110 км/год, по бездоріжжю - 40-50 км/год, долають гірки з нахилом під 30 градусів, при стрілянині потрапляють точно у ціль на дальності 5 км. Сам факт примітний і тим, що раніше Україна взагалі не робила БТРи, їх робили у РФ. До того ж, постачання комплектуючих із Росії в 2014-2015 рр. призупинено, нам знадобився час на пошук партнерів за кордоном і наладку імпортозаміщення на сотні підприємств в Україні ", - зазначив Богач.

Він також прокоментував нещодавню публікацію на сайті "Дзеркало тижня" про те, що нібито Ірак відмовився від БТР харківської марки: "зроблена явно поспішно, без аналізу ситуації".

"Контракт з Іраком підписано у 2009 році на постачання 420-ти БТР-4Е.  Через різні об'єктивні причини поставлено 88 машин, які до цього часу немало експлуатувалися й зараз потребують ремонту. Пред'явлені нам претензії з приводу недоліків - розрядки акумуляторних батарей, непридатності стартерів або тріщин у корпусі -  взяті до відома і виправлені, у тому числі, за участю фахівців з профільних НДІ, включаючи Інститут Патона. Потрібно врахувати й те, що експлуатація техніки робилася при температурі повітря плюс 50-55 градусів (усередині БТР - плюс 70) на фоні низької базової кваліфікації іракських військових. Зокрема, на випадок розрядки батарей або відмови стартерів у нас передбачено дублюючі й резервні системи, які забезпечують запуск двигуна і в таких екстремальних умовах", -  додав Богач.

За його словами, зараз контракт з Іраком заморожено на невизначений час.

"Технічна можливість відновити в Ірак постачання  БТР-4Е є. Питання вирішується на рівні держпосередника - зовнішньоторгівельної фірми "Прогрес", - підкреслив він.

За даними Укроборонпрому, в травні з Харкова у батальйон морської піхоти Індонезії поставлено два БТР-4В1 і три БТР-4В2 за контрактом 2014 року. Вони  підтвердили високі амфібійні можливості, точність у стрілянині з різних видів озброєнь, високі показники прохідності у гірській місцевості.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-