Свідки бачили, що склади під Балаклією підпалили з безпілотника - Грицак

Свідки бачили, що склади під Балаклією підпалили з безпілотника - Грицак

Укрінформ
Слідство встановило свідків, котрі бачили, як із безпілотного літального апарата було скинуто засоби, що спричинили детонацію та вибухи на складах 65-го ракетно-артилерійського арсеналу Міноборони поблизу Балаклії.

Про це заявив під час прес-конференції в Укрінформі голова Служби безпеки України Василь Грицак.

“Встановлено свідків, які бачили, як на склади 65-го арсеналу з літального апарату скинули засоби, які ініціювали надалі детонацію та вибухи. Більше сказати не можу, тому що у мене немає дозволу слідчого на розголошення”, - сказав він.

Керівник спецслужби констатував, що система, яка фіксує літальний апарат у небі, не всякий безпілотник може побачити.

"Якщо літальний апарат може 35-40 км пронести ударний засіб, - нехай це буде фосфорний запалювальний предмет чи інше, - є небагато способів запобігти цьому. На жаль, таких засобів не вистачає в нашого війська. Ми бачимо недоліки і прогалини. Те, що ми можемо зробити, ми робимо, але не на все ми можемо впливати", - наголосив Грицак.  

Він також зазначив, що за цим фактом відкрито кримінальне впровадження за статтею диверсія.

Раніше головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що диверсія на артскладах під Балаклією могла бути здійснена за допомогою безпілотного літального апарата.

Як повідомлялося, цієї ночі у м. Балаклія на території військового складу Міністерства оборони виникла пожежа з подальшою детонацією боєприпасів. 

За попередніми висновками експертів, причиною пожежі на кількох майданчиках зберігання ракетно-артилерійського озброєння поблизу Балаклії став диверсійний акт.

Наразі створено умовну семикілометрову межу зони небезпеки можливого розльоту боєприпасів. Посилено режим прикордонного контролю на південно-східному напрямку.

Із зони ураження навколо артскладів у Балаклії евакуйовано 19 тисяч осіб.

Повітряний простір у радіусі 40 кілометрів від місця пожежі на артскладах у Балаклії наразі закрито.

Рух пасажирського транспорту на залізничній станції Балаклія призупинено і організовано за резервною схемою.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-