У Харкові ангела з площі Свободи «віддадуть під суд»

У Харкові ангела з площі Свободи «віддадуть під суд»

1330
Укрінформ
Харківський міський голова Геннадій Кернес відповів на петицію із закликом скасувати результати бліц-конкурсу на пам'ятний знак на площі Свободи і провести відкритий міжнародний конкурс.

Відповідь розміщений на офіційному сайті мерії.

"Відповідно до п. 49 постанови Кабінету Міністрів України від 25 листопада 1999 року № 2137 "Про затвердження Порядку проведення архітектурних та містобудівних конкурсів" рішення журі остаточне і не може бути змінено, в тому числі замовником - виконавчим комітетом Харківської міськради. На сьогодні, як стало відомо із засобів масової інформації, рішення журі відкритого архітектурного бліц-конкурсу на ескіз-ідею пам'ятного знаку на площі Свободи в м.Харкові оскаржено в суді. Враховуючи вищевикладене, прийняття подальшого рішення по установці пам'ятного знака на площі Свободи в м.Харкові здійснюватиметься з урахуванням результатів розгляду справи в суді", - зазначається у відповіді мера.

Як повідомляв раніше Укрінформ, 3 лютого було названо переможця міського конкурсу проектів пам'ятника на площі Свободи: колона висотою 86 метрів із зображенням ангела з хрестом нагорі і чотирьох фігур, пов'язаних з історією Слобожанщини, внизу.

Серед авторів проекту - головний архітектор Харкова Сергій Чечельницький.

6 лютого активісти провели пікет біля приміщення Дзержинського райсуду Харкова і подали позов про скасування рішення журі, вважаючи, попри все, що пам'ятний знак створений за зразком Олександрівської колони в Санкт-Петербурзі: "Харків заслуговує на краще".

7 лютого Харківська міськрада прийняла до розгляду петицію із закликом скасувати результати конкурсу на пам'ятний знак на площі Свободи, яка набрала за два дні необхідні 5 тисяч голосів.

28 вересеня 2014 року активісти з допомогою тросів і вантажівки звалили найбільший в Україні пам'ятник Леніну на площі Свободи, залишивши порожній постамент.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-