Дикі лебеді на Буковині гинуть через пташиний грип – Держспоживслужба

Дикі лебеді на Буковині гинуть через пташиний грип – Держспоживслужба

1346
Укрінформ
Відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області на водоймищі в с. Чортория Кіцманського району Чернівецької області за останні дні загинуло більше двох десятків лебедів-шипунів. Причиною цього став грип птиці.

Про це повідомила Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

«При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) встановлено діагноз - грип птиці», - йдеться в повідомленні.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху грипу птиці сьогодні, 3 січня, відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кіцманській райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації захворювання, визначені межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення вірусу пташиного грипу ( карантинні обмеження, зонування, клінічні обстеження птиці та лабораторні дослідження біоматеріалу від птиці, що знаходяться в зонах захисту та спостереження).

Як уже повідомляло агентство, станом на сьогодні зареєстровано 23 випадки гибелі птахів на Чорторийському озері.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-