"Батька ХНР" не привезли до суду, засідання перенесли

"Батька ХНР" не привезли до суду, засідання перенесли

2862
Ukrinform
Засідання Київського райсуду Харкова у справі Юрія Апухтіна, якого звинувачують у діях, спрямованих на повалення конституційного ладу і організацію масових заворушень навесні 2014 року, не відбулося: підозрюваного не доставили до суду.

Про це кореспондентові Укрінформу розповіла прес-секретар прокурора Харківської області Віта Дубовик.

"Засідання суду щодо Юрія Апухтіна не відбулося: підозрюваного не доставили до суду", - зазначила Дубовік.

За її словами, чергове засідання відбудеться 23 січня в 14:00.

Як повідомляв раніше Укрінформ, 13 грудня Київський райсуд Харкова продовжив для Апухтіна утримання в СІЗО ще на 2 місяці - до 10 лютого 2017 року.

Суд, стало відомо, повернувся до вивчення речових доказів щодо подій 8 квітня 2014 року, коли проросійські активісти кидали каміння в автобус із співробітниками внутрішніх військ. Раніше під час судового слідства сторони зійшлися на тому, щоб не затягувати процес і не вивчати речдоки.

За словами адвоката Дмитра Тихоненкова, очікувалося, що Апухтін виступить в суді з останнім словом, після чого суд віддалиться до дорадчої кімнати для виголошення вироку: "Тепер суд оглядатиме речдоки і допитуватиме потерпілого".

24 листопада на другій частині дебатів в Київському райсуді Харкова, де слово надали стороні захисту, сепаратист Юрій Апухтін, відомий як "батько ХНР", не визнав своєї провини, вважаючи свою діяльність правомірною, оскільки усі організовані ним акції "були погоджені з міською владою".

Апухтіна заарештовано в квітні 2014 року за організацію масових заворушень, що включає штурм Харківської ОДА, а також заклики до створення "ХНР" і "Конституції ХНР". У травні він вийшов під заставу, внесену екс-нардепом Олегом Царьовим. Тоді ж Апухтіна було помічено як організатора проросійських мітингів в Харкові. Заарештовано в грудні і поміщено до СІЗО.

У серпні 2014 року окружний адміністративний суд примусово розпустив  сепаратистську організацію «Юго-Восток», лідером якої був Юрій Апухтін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-