Складнощі виборів: голова ДВК не з'явився, а в лікарню завезли купу зайвих бюлетенів

Складнощі виборів: голова ДВК не з'явився, а в лікарню завезли купу зайвих бюлетенів

2131
Ukrinform
У Донецькій області сьогодні на виборах у місцеві органи влади виникало ряд складнощів документообігу на ділянках Миколаївської громади.

Про це повідомили спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА та Донецької обласної організації «Комітет виборців України».

«Дільничні виборчі комісії в Миколаївці змушені були сьогодні впродовж дня працювати в режимі оперативного вирішення технічних проблем», - йдеться у повідомленні.

Наголошено, что серед причин таких складнощів є пізнє утворення комісій, велика кількість замін керівного складу напередодні дня голосування, недосвідченість членів комісій та брак часу на підготовку виборчого процесу. Ці моменти також викликали черги майже на кожній дільниці.

Зокрема, на засідання ДВК №141235 так і не з’явився новозмінений голова комісії. Згідно з ч.7 ст.27 Закону України «про місцеві вибори», засідання виборчої комісії веде голова комісії або його заступник. У разі їх відсутності на засіданні комісії або невиконання ними цієї функції комісія визначає зі свого складу головуючого на засіданні.

Також у кількох дільничних комісіях не було повної присутності серед членів комісій. Так, у ДВК №141233 присутні лише 14 з 18 членів комісії. Як йдеться у ч.4 ст.27 ЗУ «Про місцеві вибори», засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності на ньому більше половини членів комісії від складу цієї комісії.

Крім того, варто зазначити, що в ДВК №141245, що є спецдільницею в лікарні, отримали 124 бюлетені для лише 11 виборців. Відповідно до ч.6 ст.74 вищезазначеного Закону, кількість виборчих бюлетенів для голосування визначається відповідними територіальними виборчими комісіями не пізніш як за 12 днів до дня голосування виходячи з кількості виборців, включених до попередніх списків виборців на виборчих дільницях у межах відповідного виборчого округу, з урахуванням резерву виборчих бюлетенів, що становить 0,5% від кількості виборців на кожній виборчій дільниці у такому виборчому окрузі.

Подібні технічні помилки, імовірніше за все, стали наслідком проблем з формуванням ДВК Слов'янською районною виборчою комісією, підкреслено в повідомленні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>