Понад півмільйона мешканців Луганщини можуть залишитися без води

Понад півмільйона мешканців Луганщини можуть залишитися без води

2378
Ukrinform
Понад півмільйона жителів Луганської області, основна маса яких проживає на непідконтрольної Україні території, можуть залишитися без водопостачання у зв'язку з несплатою окремими районами області за поставлену воду, повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

"Така ситуація склалася через систематичне ненадходження платежів за обсяги води, спожиті на непідконтрольній території впродовж останніх років. У результаті, борг водопостачального підприємства КП "Попаснянський районний водоканал" за спожиту електроенергію перевищив 121 млн грн і загрожує банкрутством підприємства. Наслідком цього може стати повне припинення водопостачання в регіоні, як на непідконтрольній, так і на підконтрольній українському уряду території, що приведе до гуманітарної та екологічної катастрофи", - йдеться в повідомленні.

У відомстві зазначають, що Україна приймає всі можливі заходи для недопущення розвитку ситуації за таким сценарієм. Зокрема, були відремонтовані водопроводи, встановлені прилади обліку, прийнятий відповідний тариф на водопостачання тощо.

Також в якості тимчасової міри, була досягнута домовленість з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, який надав кошти, що дозволило не припиняти водопостачання впродовж останніх двох місяців. Це також дозволило розпочати опалювальний сезон, оскільки були заповнені водою системи теплопостачання на непідконтрольних українському уряду територіях.

"У свою чергу, представники ОРЛО, всупереч Мінським угодам, продовжують ігнорувати ініційовані українською стороною пропозиції щодо вирішення питання оплати за поставлену воду", - зазначає міністерство.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-