Справа 2 травня: слухання продовжить нова колегія суддів

Справа 2 травня: слухання продовжить нова колегія суддів

1051
Ukrinform
Розгляд резонансної "справи 2 травня" в Малиновському райсуді Одеси продовжить оновлена колегія суддів у складі Віктора Короя, Олександра Іщенка та Олексія Старикова.

Суддю Старикова введено 17 листопада до складу колегії замість хворого Сергія Журика, що спричинило протест з боку двох адвокатів підсудних, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 "Колегія розглянула доводи представників сторін захисту та обвинувачення і винесла ухвалу відхилити клопотання адвокатів Прилепського та Каркіщенка щодо відводу судді Старикова як необгрунтовані. Слухання справи продовжать судді Корой, Іщенко та Стариков", - озвучив ухвалу головуючий Корой.

Варто зазначити, що висловлені у клопотаннях адвокатів Івана Прилепського та Андрія Каркіщенка доводи про відведення судді Старикова полягали у тому, що Стариков може бути упередженим до їх підопічних через участь у розгляді справи, в якій один зі свідків у "справі 2 травня" є обвинуваченим. Колегія визнали ці "доводи" недостатньо обгрунтованими для задоволення судом.

Після цього суд продовжив дослідження документів та слухання свідків у справі.

Представник сторони обвинувачення також подав клопотання про продовження на 30 діб терміну тримання під вартою підсудного Максима Сакауова.

Як повідомлялося, Малиновський райсуд Одеси розглядає обставини скоєння злочинів великою групою осіб під час масових заворушень 2 травня 2014 року (в частині подій на Грецькій площі).Першими жертвами сепаратистськи налаштованих бойовиків стали уболівальники одеського "Чорноморця", на яких було вчинено напад у районі Соборної площі. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були заздалегідь сплановані й організовані, у сутичках та вогні загинули 48 осіб і більше двохсот отримали поранення.

Обвинувачення інкримінує 22 підсудним скоєння злочину за ознаками ч. 2 ст. 294 (масові безлади, що призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків) та ч. 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України. П'ятеро обвинувачених, в тому числі громадяни України Долженков, Корчинський, Романюк та громадяни Російської Федерації Сакауов і Мефьодов перебувають у СІЗО. На попередніх засіданнях суду свідки, в тому числі офіцер поліції, підтвердили їх активну участь у масових заворушеннях.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>