Грибовицька трагедія: підозрюваних назвуть після висновків чотирьох експертиз

Грибовицька трагедія: підозрюваних назвуть після висновків чотирьох експертиз

1015
Ukrinform
Кількість підозрюваних у справі Грибовицького сміттєзвалища буде визначена після отримання висновків чотирьох експертиз.

Про це заявив під час прес-конференції прокурор Львівської області Юрій Квятківський, повідомляє прес-служба ГПУ.

Квятківський, зокрема, розповів, що у межах кримінального провадження проведено цілу низку комплексних судових експертиз та досліджень, у тому числі, буріння "тіла" полігону з визначенням його складу, визначення кутів його укосів.

За його словами, 27 жовтня 2016 року слідство отримало висновок комплексної судової інженерно-еколого-геодезичної експертизи, яким підтверджено порушення вимог законодавства при експлуатації полігону, зокрема, "формування відкритого нестійкого високопористого аморфного тіла сміттєзвалища, що є наслідком заповнення Львівського полігону відходів без належної поверхневої герметизації шарів сміття, без належного ущільнення його важкою технікою та перешаровування рекомендованим інертним матеріалом".

Експертом вказано на "формування зсувонебезпечної крутизни кутів ухилів полігону" і підтверджено наявність причино-наслідкового зв’язку між порушеннями, допущеними при експлуатації Грибовицького полігону, та зсувом його укосу 30 травня цього року.

З урахуванням таких свідчень, завершено досудове розслідування стосовно трьох посадовців керівного складу ЛКП "Збиранка", які підозрюються у порушенні правил екологічної безпеки під час експлуатації споруд, яке призвело до загибелі людей, і службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки. Їм надано доступ до 200 томів матеріалів провадження, після чого обвинувальний акт стосовно них буде скеровано до суду.

Водночас, продовжується досудове розслідування в частині правомірності дій посадових осіб органу місцевого самоврядування, які зобов’язані здійснювати контроль за роботою ЛКП "Збиранка". Виконувачу обов’язків начальника відповідного департаменту Львівської міської ради 31 жовтня повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України.

Слідством з’ясовано, що вказаний службовець не забезпечив контролю за підпорядкованим комунальним підприємством, проведення на ньому перевірок, визначення відповідної стратегії розвитку та вжиття заходів до інженерної стійкості "тіла" Грибовицького полігону (перешарування, ущільнення полігону, зміцнення його укосів).

Ухвалою слідчого судді 1 листопада 2016 року до підозрюваного, з врахуванням середньої тяжкості злочину, застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Крім цього, триває розслідування законності дій посадових осіб органів Державної служби з надзвичайних ситуацій при гасінні пожежі.

Після одержання висновків ще чотирьох експертиз буде остаточно визначено кількість підозрюваних у справі Грибовицького сміттєзвалища. Слідчими поліції за процесуального керівництва прокуратури вживаються необхідні заходи для грунтовного вивчення усіх обставин трагедії на сміттєвому полігоні, всебічної оцінки дій посадових осіб відповідних державних органів та своєчасного завершення розслідування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>