Садовий вважає, що децентралізація в Україні закінчилась

Садовий вважає, що децентралізація в Україні закінчилась

1341
Ukrinform
На думку міського голови Львова Андрія Садового, децентралізація в Україні закінчилась, і почалась тотальна централізація.

Про це Садовий заявив журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Держава хоче забрати у Львова у наступному році орієнтовно 700 мільйонів гривень. Ця сума співмірна з половиною бюджету розвитку міста. Для мене це неприємна інформація, бо попередньо з прем’єр-міністром обговорювались значно менші суми. Якщо така сама динаміка є і по інших містах держави, то я можу зрозуміти одне – децентралізація в Україні закінчилась, і почалась тотальна централізація", - зазначив Садовий.

За його словами, держава, коли зменшувала частину коштів, які мають надходити до місцевих бюджетів із прибуткового податку, обіцяла максимально брати на себе утримання шкіл, інших освітніх та медичних закладів. Зараз усе навпаки: сума прибуткового податку, який має місто, є меншою, ніж була, а ще держава додає утримання медицини, освіти, культурної сфери.

На думку мера, при такому бюджеті не можна говорити про масштабні проекти у наступному році, хоч об`єми невідкладних робіт у Львові надзвичайно великі - це і ремонт площі перед головним залізничним вокзалом, і низки вулиць, і міжквартальні дороги тощо.

Садовий висловив сподівання, що уряд врахує проблеми міст, коли буде фіналізувати бюджет на винесення до Верховної Ради.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>