Суд з другої спроби відсторонив від посади «золотого» Романчука

Суд з другої спроби відсторонив від посади «золотого» Романчука

2331
Ukrinform
Центральний районний суд міста Миколаєва з другої спроби підтримав клопотання військової прокуратури щодо встановлення нового терміну відсторонення від посади першого заступника голови Миколаївської ОДА Миколи Романчука, якого судять за вимагання 92 тисяч доларів хабара.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Колегія суддів Центрального районного суду прийняла рішення відсторонити Миколу Романчука від посади першого заступника голови Миколаївської ОДА на два місяці - до 27 листопада», - йдеться у рішенні суду.

Як повідомляв Укрінформ, протягом судового засідання 28 вересня суд двічі йшов на перерву, щоб вирішити це питання. Першого разу колегія суддів відхилила клопотання військової прокуратури про продовження терміну усунення Миколи Романчука з посади.

Своє рішення судді обгрунтували тим, що постанова Приморського районного суду міста Одеси з даного приводу втратила чинність ще 4 вересня, а прокуратура подала клопотання тільки 28 вересня. Таким чином, вже 24 дні чиновник мав повне право обіймати свою посаду.

Романчук, у свою чергу, заявив, що є законослухняним громадянином і на роботу не пішов, а взяв відпустку.

Після цього військова прокуратура подала ще одне клопотання вже про обрання нових термінів по відстороненню Романчука. Цього разу суд її підтримав і оголосив перерву у засіданні до 1 листопада.

3 червня СБУ спільно з військовою прокуратурою заявили про припинення корупційної діяльності групи високопосадовців на чолі з першим заступником голови Миколаївської ОДА. Вони вимагали хабар 92 тис. дол. за надання дозволу ТОВ «ЕЛК-БУД» по видобутку вапняку. Під час обшуків на робочому місці та вдома в маєтку першого заступника голови ОДА знайшли валізу з 300-ма тисячами доларів та велику кількість ювелірних виробів. Під будівлею співробітники спецслужби виявили мережу тунелів, в яких знаходилися сейфи із золотими злитками, старовинними іконами, антикваріатом. Але попри те, що було заявлено про групу високопосадовців, наразі судять одного лише Романчука.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-