Під Чорнобилем випробували мобільний радіаційний комплекс

Під Чорнобилем випробували мобільний радіаційний комплекс

Фото, відео
1581
Ukrinform
Фахівці Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Держприкордонслужби провели в зоні відчуження випробування мобільного радіаційного комплексу.

Про це інформує прес-служба ДПСУ.

"Тестування відбувалося в умовах реального радіаційного забруднення, а саме в зоні безумовного відселення поблизу Чорнобильської АЕС. Спеціалісти-прикордонники мали на меті на практиці випробувати технічні можливості комплексу та відпрацювати методику експлуатації і тактики дій екіпажу. У ході випробування прикордонники здійснили аналіз даних отриманих під час ведення радіаційної розвідки маршрутів", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за результатами першого етапу випробовування викладачами відділення екологічної безпеки державного кордону Навчального центру зроблено висновок, що даний комплекс спроможний виявляти та ідентифікувати радіоактивні матеріали з високою точністю та в режимі он-лайн здійснювати надточний моніторинг радіаційної обстановки.

Мобільний радіаційний комплекс

Фото: psu.gov.ua

Загалом в рамках реалізації спільного з Європейським Союзом проекту матеріально технічної допомоги "Підвищення можливостей з виявлення хімічних, біологічних, ядерних і радіоактивних речовин у прикордонників України та Молдови" Держприкордонслужба цього року отримала 5 одиниць мобільних радіаційних комплексів.

Схожі випробування проводились у березні цього року в Інституті ядерних досліджень національної академії наук України за підтримки українського науково-технічного центру.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-