З ЧАЕС вивезли все відпрацьоване ядерне паливо - Семерак

З ЧАЕС вивезли все відпрацьоване ядерне паливо - Семерак

1272
Ukrinform
У понеділок, 6 червня, завершено вивантаження відпрацьованого ядерного палива із останнього енергоблоку №1 Чорнобильської атомної електростанції.

Раніше від відпрацьованого палива були повністю звільнені енергоблок №2 та № 3, заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, передає прес-служба "Народного Фронту".

«Роботи по вивантаженню відпрацьованого ядерного палива з блоків тривали 9 років. До завершення будівництва сховища СВЯП-2, яке фінансується за рахунок міжнародної технічної допомоги, паливо тимчасово зберігатиметься у сховищі СВЯП-1», - зазначив міністр.

Семерак підкреслив, що новий статус енергоблоків Чорнобильської АЕС дозволить перейти до наступного етапу - зняття їх з експлуатації.

«Сьогодні завершився черговий, важливий крок трансформації зони відчуження в територію змін та розвитку. Після звільнення блоків ЧАЕС від відпрацьованого ядерного палива рівень екобезпеки в зоні суттєво зросте», - зазначив він.

В результаті виконаного вивантаження відпрацьованого ядерного палива статус блоків №1 та №2 буде змінений.

«Ці блоки вже не будуть вважатися ядерними установками. Після оформлення та затвердження відповідної документації блоки отримають статус об'єктів по поводженню з радіоактивними відходами», - розповів міністр.

Статус «ядерної установки» залишиться у сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-1), в якому в даний час зберігається кондиційне паливо з трьох блоків ЧАЕС.

Семерак також нагадав, що Мінприроди працює над розробкою нової програми розвитку Чорнобильської зони.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>