РФ хоче особливого статусу для Донбасу за "формулою Штайнмаєра" - Гризлов - 27.01.2016 23:28 — Новини Укрінформ
РФ хоче особливого статусу для Донбасу за "формулою Штайнмаєра" - Гризлов

РФ хоче особливого статусу для Донбасу за "формулою Штайнмаєра" - Гризлов

2717
Ukrinform
Росія вимагає, щоб Україна перевела закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської області на постійну основу за якоюсь "формулою Штайнмаєра".

Про це заявив голова РФ у контактній групі з питань України Борис Гризлов, пише «РИА Новости».

"Має бути жорстко пов'язано з одночасним ухваленням поправок до статей 1 і 10 закону про особливий статус для надання особливому статусу постійної основи за "формулою Штайнмаєра", - цитує Гризлова видання.

Стаття 1 закону передбачає, що він діє впродовж трьох років після набуття чинності. Уже минув понад рік цього терміну. У статті 10 йдеться, що статті 2-9 цього закону набудуть чинності тільки після проведення місцевих виборів на Донбасі за українськими законами.

Гризлов заявив, що "необхідно знайти юридичну формулу, яка гарантує, що пункт 18 перехідних положень Конституції відсилатиме саме до чинної редакції статей 2-9 закону про особливий статус і до заново узгоджених у контактній групі редакцій статей 1 і 10".

Скандальний пункт 18 перехідних положень Конституції, який наразі є тільки в проекті, каже, що "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом".

Нагадаємо: раніше в Парижі сторони домовилися про те, що закон про особливий статус Донбасу в Україні має набути чинності у день проведення місцевих виборів у регіоні. Якщо ОБСЄ визнає проведення виборів у регіоні на належному рівні, то особливий статус регіону набуде чинності на постійних засадах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>