
Балто-Чорноморсько-Каспійський регіон: фактори безпеки та стабільності
Організатор: Інститут глобальної політики.
До участі запрошені: провідні політики та науковці, народні депутати України, експерти, представники громадськості.
Питання до обговорення:
- Проблеми воєнної, фінансово-економічної, продовольчої та екологічної безпеки держав Балто-Чорноморсько-Каспійського регіону у зв’язку зі збройною агресією РФ проти України.
- Перспективи створення військово-політичного союзу Туреччини і України.
- Проблеми кримськотатарського етносу (громадян України і Туреччини) та тюркських народів Північного Кавказу.
- Деокупація Криму та звільнення поневолених народів РФ від російської колоніальної залежності.
- Участь держав Балто-Чорноморсько-Каспійського регіону у створенні нового військово-політичного союзу з метою вирішення спільних питань у сфері міжнародної безпеки.
Чому це важливо?
Організатори заходу зазначають, що за фактичної відмови США від глобального політичного лідерства Україна повинна приділяти належну увагу пошукові надійних партнерів і союзників з метою досягнення перемоги у війні з РФ та збереження своєї незалежності й державного суверенітету. Серед найбільш перспективних напрямків такої зовнішньополітичної діяльності України у сфері регіональної безпеки - співробітництво з Туреччиною, яка з перших днів повномасштабної російсько-української війни виступала за збереження територіальної цілісності української держави. На цьому неодноразово наголошував президент Турецької республіки Реджеп Ердоган.
Україна і Туреччина мають спільні інтереси щодо повернення Криму під юрисдикцію України, а кримськотатарський фактор відіграє визначальну роль як у внутрішній, так і у зовнішній політиці обох держав. Тому зближення Туреччини і України цілком природнє і реалістичне.
Звертається увага на те, що створення нового військово-політичного союзу в Балто-Чорноморсько-Каспійському регіоні може значно змінити розклад політичних сил, що у недалекому майбутньому буде суттєво впливати не лише на суспільно-політичні процеси в цьому регіоні, а й усьому глобальному світі.
Формат заходу – офлайн (Зала 2)+ онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformPressCenter
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформу можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Відео:
Video: