
Рівень стійкості та згуртованості: як змінилися настрої українців за останній рік
Організатори: Національна платформа стійкості і згуртованості.
Учасники: Юлія Тищенко - співзасновниця Національної платформи стійкості та згуртованості; Олег Саакян - політолог, співзасновник Національної платформи стійкості та згуртованості; Наталія Кононенко - провідний науковий співробітник відділу політичних інститутів та процесів Інституту політичних та етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України; Анастасія Шуренкова - керівниця відділу соціально-політичних досліджень InfoSapiens.
Питання для обговорення:
- Стійкість та згуртованість українців: презентація соціологічного дослідження.
- Зміна настроїв українців протягом останнього року: ключові особливості.
- Основні кроки для збереження єдності у 2025 році.
Коротко. Під час заходу відбудеться презентація результатів соціологічного дослідження компанії InfoSapiens, проведеного на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості. Учасники обговорять динаміку змін суспільної думки в умовах затяжної війни та невизначеності щодо мирного врегулювання, а також окреслять ключові кроки для збереження єдності українського суспільства у 2025 році.

Довідково. Національна платформа стійкості та згуртованості започаткована в лютому 2018 року. Стратегічні пріоритети проєкту – стійкість держави й суспільства, згуртованість та єдність. За час своєї діяльності Національна платформа стійкості та згуртованості провела понад 100 публічних заходів на національному, регіональному та місцевому рівнях, а також залучила провідних міжнародних експертів з питань миробудування, перехідного правосуддя, інформаційної реінтеграції, соціальної згуртованості та національної єдності. Ініціатива реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту “Побудова стійкості в конфлікті через діалог”.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа: за телефоном +38 097 988 91 41 або e-mail: natplatformdialogue@gmail.com
Реєстрація учасників – за посиланням
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Переважна більшість українців і далі готові терпіти труднощі заради перемоги - дослідження
Переважна більшість українців (65%) готові й надалі терпіти труднощі заради перемоги.
Про це свідчать результати соціологічного дослідження компанії InfoSapiens, які презентували під час пресконференції в Укрінформі.
"Ми бачимо майже ті самі цифри, але помітна різниця в чотири відсоткові пункти серед тих, хто готовий терпіти стільки, скільки потрібно: їх було 69% торік, а цього року - 65%. Це, як і раніше, переважна більшість", - сказала керівниця відділу соціально-політичних досліджень InfoSapiens.
За її словами, також на чотири відсоткові пункти зросла кількість тих, хто взагалі не готовий терпіти. Їх стало більше: з 12% до 16%. Вона зазначила, що ця зміна є статистично значущою.
Крім того, дослідження показує, що 58% українців вважають, що Україні зараз найбільше бракує миру, 40% - справедливості, 34% - єдності, 30% - стабільності.
Соціологічне дослідження компанії InfoSapiens проведене на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості. Репрезентативна вибірка - 1000 респондентів. Опитування проводилося телефоном. Теоретична похибка не перевищує 3%.
Як повідомляв Укрінформ, згідно з даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, абсолютна більшість опитаних українців – 82% – категорично відкидає план Росії для встановлення миру.
Віра в ЗСУ допомагає більшості українців зберігати стійкість під час війни - дослідження
Віра в Збройні сили України допомагає більшості українців зберігати стійкість під час війни.
Про це свідчать результати соціологічного дослідження компанії InfoSapiens, які презентували під час пресконференції в Укрінформі.
"У нас віра в ЗСУ на першому місці і, власне, найближче коло - сім'я, родичі на другому місці. Третє місце поділяють релігія і щоденна праця. І тут я хочу звернути увагу, що, власне, оцей показник релігії, зростання з 21 до 28%, воно є статистично значущим", - сказала керівниця відділу соціально-політичних досліджень InfoSapiens Анастасія Шуренкова.
Вона звернула увагу на те, що оцінка волонтерського руху дещо знижується. Якщо торік вона становила 47%, то цього року — 42%. "Здавалося б, падіння невелике — п’ять відсоткових пунктів - але воно є статистично значущим. Це сигнал, за яким варто стежити далі: чи не продовжиться ця тенденція в майбутньому", - сказала Шуренкова.
Водночас, за її словами, довіра до Президента України продовжує зростати, і це зростання також є статистично значущим.
Соціологічне дослідження компанії InfoSapiens проведене на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості. Репрезентативна вибірка - 1000 респондентів. Опитування проводилася телефоном. Теоретична похибка не перевищує 3%.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк