
Механізми політичної освіти ветеранів війни як шлях підвищення демократичної стійкості України
Організатори: Центр Разумкова за підтримки Представництва Фонду Ганнса Зайделя в Україні.
Учасники: Юрій Якименко - президент Центру Разумкова; Микола Сунгуровський - директор військових програм Центру Разумкова; Ігор Балуба - керівник експертної групи з фахової передвищої освіти Міністерства освіти і науки України; Олександр Литвиненко - незалежний експерт; Володимир Кузьбіда - провідний фахівець відділу навчально-аналітичної роботи Українського ветеранського фонду Міністерства у справах ветеранів України; Ростислав Балабан - провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса; Мартін Брейтмаєр - Посольство Німеччини в Києві; Андрій Дворников - Посольство Німеччини в Києві; Катерина Білоцерковець - координаторка проєктів Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні; Олексій Мельник - співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів Центру Разумкова; Михайло Пашков - співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова; Михайло Міщенко - заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова.
Питання для обговорення:
• завдання та зміст політичної освіти ветеранів;
• форми та методи для впровадження політичної освіти ветеранів;
• суб’єкти політичної освіти ветеранів.
Чому це цікаво?
Проєкт було започатковано задля розробки базової програми політичної освіти ветеранів війни, яка могла б використовуватися регіональними центрами політичної освіти ветеранів, освітніми закладами та профільними громадськими організаціями у створенні власних курсів і програм.
Програма політичної освіти ветеранів розроблена з урахуванням релевантного іноземного досвіду, вивчення потреб різних категорій ветеранів війни та на основі законодавства України.
Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Ветерани мають відіграти провідну роль у підвищенні демократичної стійкості після війни - експерти
У повоєнному політичному житті ветерани мають відіграти провідну роль у підвищенні демократичної стійкості України, і для цього слід розробити програму їхньої політичної освіти.
Таку думку висловили учасники круглого столу в Укрінформі на тему: «Впровадження механізмів політичної освіти ветеранів війни як шлях підвищення демократичної стійкості України».
Так, під час заходу наголосили, що Україна постала перед серйозними викликами, пов’язаними з повоєнними виборами, на яких громадяни мають продемонструвати прагнення до прискореного розвитку надійно захищеного демократичного суспільства. І провідну роль у цьому процесі покликані відіграти ветерани як ті, які мають найвищу довіру в суспільстві, вважає директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.
«Якщо суспільство вчасно не налаштувати на прояв громадянської позиції на виборах, то після виборів залишиться тільки розводити руками й шукати винних у тому, що партія під назвою «яка різниця» отримала перемогу над партією «небайдужих». І ветерани мали б стати найбільш активним крилом останньої партії. Вони користуються довірою в суспільстві, у них як ні в кого розвинуті патріотичні почуття, і бажано, щоб військові стали в майбутньому лідерами конструктивних процесів у країні», - сказав Сунгуровський.
На потребі перетворити програму політичної освіти ветеранів на дієвий інструмент зміцнення демократичної стійкості України наголосив провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса Ростислав Балабан.
«Для створення повноцінної демократії потрібні обізнані фахівці у сферах управління власністю громад, громадського бюджету і контролю тощо. Ці знання треба донести до ветеранів, які захистили державу та її політичну систему, а отже є фундаментальною частиною нашого суспільства. Залученість і участь ветеранів мають забезпечити освітні програми з використанням західного досвіду, практик європейських країн і власні напрацювання. Це здатне зміцнити демократичну стійкість України», - вважає Балабан.
Під час заходу повідомили, що науковці та експерти вже розробляють базову програму політичної освіти ветеранів війни, яка могла б використовуватися регіональними центрами політичної освіти ветеранів, освітніми закладами та профільними громадськими організаціями у створенні власних курсів і програм. Програма політичної освіти ветеранів розробляється з урахуванням іноземного досвіду, вивчення потреб різних категорій ветеранів війни та на основі законодавства України.
Організатором заходу виступив Центр Разумкова за підтримки Представництва Фонду Ганнса Зайделя в Україні.
Як повідомляв Укрінформ, ветерани отримають гранти на 286 млн грн на розвиток бізнесу.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк