Репродуктивне здоров’я українців під час війни

Репродуктивне здоров’я українців під час війни

Укрінформ
14 квітня, 14:00 - пресконференція на тему: "Репродуктивне здоров’я українців під час війни: нові виклики, державні програми та майбутнє нації".

Організатор: Medical Plaza.

Учасники: Наталія Данкович - провідний репродуктолог України, доктор медичних наук, доцент, лікар акушер-гінеколог вищої категорії; Давід Шахбазов - лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, УЗД-спеціаліст; Сергій Заіка - лікар ембріолог, кандидат біологічних наук.

Модераторка: Алла Вітюк - лікар акушер-гінеколог вищої категорії, доктор медичних наук, професор.

Питання до обговорення:

  • Сучасні виклики репродуктивної медицини в Україні: чи готова система охорони здоров'я?
  • Мовчазна епідемія: безпліддя в умовах війни.
  • Як бойові дії, травматичний досвід та життя в умовах війни вплинули на репродуктивну функцію українців?
  • Репродуктивні пакети НСЗУ: реальний прорив чи бюрократична пастка?
  • Аналіз впровадження державних програм підтримки репродуктивного здоров'я, їхньої ефективності та доступності для пацієнтів.
  • Як працюють репродуктивні пакети в рамках НЗСУ.
  • Хто має право на безоплатну допомогу.
  • Проблеми реалізації програм на місцях.
  • Практика: чи реально пройти ЕКЗ за кошти держави у 2025?

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com

Акредитація триватиме до 17:00 13 квітня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformPressCenter.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформу можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Послуги репродуктивної медицини особливо актуальні в умовах війни - репродуктологи

В Україні близько 15% сімейних пар не можуть мати дітей, і держава гарантує таким спеціальні програми репродуктивної підтримки.

На цьому наголосили лікарі-репродуктологи на пресконференції в Укрінформі.

Як зазначила акушер-гінеколог вищої категорії доктор медичних наук, професор Алла Вітюк, особливо актуальними послуги репродуктивної медицини стали в умовах війни та спричинених нею стресів.

«Ми живемо у час, коли щодня перед нами постає багато викликів – війна, демографічна криза, міграція, неспокій, денні й нічні тривоги. Все це призводить до хронічного сталого стресу і негативно впливає на нашу репродуктивну систему», - сказала Вітюк.

За словами провідного репродуктолога України, лікаря акушера-гінеколога вищої категорії доктора медичних наук, доцента Наталії Данкович, близько 15% сімейних пар в Україні мають проблеми з зачаттям, і держава стимулює дітонародження спеціальними програмами фінансової підтримки.

«У 2024 році держава виділила 33 тисячі репродуктивних циклів на їхнє проведення як у державних, так і в приватних закладах. До програм гарантій НСЗУ було вперше включено пакет послуг з лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій. А медичні гарантії НСЗУ у 2025 році передбачають багато нових пакетів. Держава сподівається збільшити кількість успішних вагітностей і покращити демографічну ситуацію в країн», - зазначила Данкович.

Лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, УЗД-спеціаліст Давід Шахбазов пояснив, як отримати державне фінансування в рамках репродуктивних програм.

«До встановлення чіткого діагнозу безпліддя всі обстеження та діагностичні процедури пацієнт оплачує самостійно. З результатами обстеження він повторно звертається до свого лікаря-репродуктолога для підтвердження чи спростування попереднього діагнозу, і той готує документи на розгляд міждисциплінарного консиліуму за участю лікарів різних спеціальностей. Після схвалення консиліумом можна приступати до стимуляції в межах програми, на яку пацієнт є запланованим. Від початку стимуляції в електронній системі охорони здоров’я відкривається епізод, який триває до настання або ненастання вагітності в даної пари», - розповів Шахбазов.

За його словами, вже багато пар скористалися цією можливістю, жодних перешкод для цього немає, як і скарг від пацієнтів.

Як повідомляв Укрінформ, уряд затвердив порядок зберігання репродуктивних клітин військових.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-