Місце і роль Сил територіальної оборони ЗСУ в системі національного спротиву

Місце і роль Сил територіальної оборони ЗСУ в системі національного спротиву

Укрінформ
11 квітня, 12:00 - пресконференція на тему: «Місце і роль Сил ТрО в системі національного спротиву: зв’язок громадянського суспільства та Збройних сил України».

Організатори: Командування Сил територіальної оборони ЗСУ, Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ».

Учасники: Юрій Жуковець - Герой України, військовослужбовець Сил ТрО ЗСУ, капітан; Роман Зоря - начальник відділу підготовки населення управління організації роботи з ДФТГ та підготовки громадян до національного спротиву Командування Сил ТрО ЗСУ; Ігор Швайка - заступник начальника 4 центру рекрутингу Сил ТрО ЗСУ, старший лейтенант; Ахтем Сеїтаблаєв - військовослужбовець комунікаційного підрозділу Командування Сил ТрО ЗСУ, молодший сержант; Олександр Мусієнко - військовослужбовець комунікаційного підрозділу Командування Сил ТрО ЗСУ, солдат.

Модератор: Тарас Березовець - начальник групи зв’язків з громадськістю відділу комунікацій Командування Сил ТрО ЗС України.

Коротко. Захід присвячений обговоренню питань підготовки населення України до національного спротиву в умовах повномасштабної агресії Російської Федерації. Під час брифінгу оприлюднять інформацію про актуальний стан національного спротиву та підходи до навчання населення діям спротиву. Представники медіа зможуть поспілкуватися з експертами щодо вказаних питань.

Довідково. Сили територіальної оборони Збройних сил України відіграють ключову роль у системі національного спротиву - комплексі заходів, спрямованих на залучення громадян до захисту країни. Роль і місце Сил ТрО чітко визначені Законом України «Про основи національного спротиву», який набрав чинності 1 січня 2022 року, незадовго до повномасштабної агресії. Зокрема, серед інших завдань, визначених законом, Сили ТрО також займаються військовою підготовкою населення, навчаючи базових навичок поводження зі зброєю, тактики та надання першої допомоги. Сили територіальної оборони - важливий елемент гнучкої та децентралізованої оборони України, що дозволяє ефективно реагувати на загрози, спираючись на патріотизм і готовність громадян захищати свою землю.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників медіа: tro.info@post.mil.gov.ua, а також за телефонами: 066 408 12 52 (Микола Кобилюк), 097 531 74 13 (Олексій Кашпоровський).

Акредитація триватиме до 11:30 11 квітня 2025 року, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformPressCenter.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформу можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Сили тероборони відіграють ключову роль у системі нацспротиву – представники ТрО

Сили територіальної оборони Збройних сил України відіграють ключову роль у системі національного спротиву - комплексі заходів, спрямованих на залучення громадян до захисту країни.

На цьому наголошували представники Сил територіальної оборони на пресконференції в Укрінформі.

За їхніми словами, територіальна оборона дозволяє гнучко та ефективно реагувати на загрози, спираючись на патріотизм і готовність громадян захищатись. У цьому зв'язку наголошувалося на ефективному її застосуванні на початку повномасштабного вторгнення РФ.

«Сили ТрО у своєму нинішньому вигляді почали розгортатися за півтора місяця до повномасштабного вторгнення, тобто у безпрецедентно короткі строки. Звичайно, цього терміну було недостатньо, втім, сама ідея виявилася настільки вдалою, що вже у перші дні вторгнення бригади ТрО були повністю укомплектовані добровольцями», - зазначив начальник групи зв’язків з громадськістю відділу комунікацій командування Сил ТрО ЗСУ Тарас Березовець.

На сьогодні в областях утворено 15 тренувальних центрів для підготовки громадян, а на базі двох військових закладів готують інструкторів для цих центрів.

«Представники Сил ТрО беруть активну участь у підготовці населення за територіальним принципом на рівні бригад і батальйонів. Створюється матеріально-технічна база. Наразі вже є велика кількість підготовлених на курсах громадян. Є також додаткові курси підвищення навичок після основних навчань», - зазначив начальник відділу підготовки населення управління організації роботи з ДФТГ та підготовки громадян до національного спротиву командування Сил ТрО ЗСУ Роман Зоря.

У Силах тероборони вважають, що їхній вишкіл насамперед дає змогу цивільним подолати страх перед військовою службою.

«Сили тероборони є найбільш наближеним до кожного міста й селища військове формування. І треба, щоб у будь-який момент практично всі громадяни були навчені й готові до несення служби в лавах армії добровольців або резервістів. Рекрутинг до Сил ТрО дає можливість цивільній людині подолати психологічний бар’єр. Адже чим частіше цивільні проходять навчання та інструктаж, тим меншою стає відстань між цивільним і військовослужбовцем», - пояснив заступник начальника 4 центру рекрутингу Сил ТрО ЗСУ старший лейтенант Ігор Швайка.

Українців закликали масово проходити вишкіл у Силах ТрО, що може стати запорукою високої обороноспроможності країни.

«Якщо ворог знатиме, що в будь-який момент тут можуть стати «під багнет» і злагоджено виступити як мінімум 10 мільйонів обізнаних, свідомих, патріотичних громадян, то жодна країна навіть не розпочинатиме цю війну. А ще - 100% бійців Сил ТрО є добровольцями, і це дуже важливий ідеологічний чинник. Сили тероборони – це становий хребет обороноздатності й сталого розвитку країни», - вважає військовослужбовець комунікаційного підрозділу Командування Сил ТрО ЗСУ молодший сержант Ахтем Сеїтаблаєв.

На думку учасників заходу, Сили територіальної оборони є важливим елементом гнучкої та децентралізованої оборони України, що дозволяє ефективно реагувати на загрози, спираючись на патріотизм і готовність громадян захищати свою землю.

Роль і місце Сил ТрО визначені Законом України «Про основи національного спротиву», який набрав чинності 1 січня 2022 року. Зокрема, Сили ТрО займаються військовою підготовкою населення, навчаючи базових навичок поводження зі зброєю, тактики та надання першої допомоги.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-