
Російські ядерні фейки та загрози: моніторинг, аналіз та експертне розвінчання
Організатор: Український науково-технологічний центр.
Спікер: Максим Стріха - доктор фізико-математичних наук, професор, керівник проєкту.
Модератор: Богдан Олексюк - аналітик проєкту.
Чому це важливо?
У рамках проєкту було виконано моніторинг та аналіз фейкової інформації, яку поширює Російська Федерація щодо ядерної сфери України і можливого створення чи використання нашою державою ядерної зброї. Також здійснено огляд реакції експертного середовища України на питання російської дезінформації про ядерну сферу України загалом та, зокрема, про її ядерну енергетику.
Продемонстровано, як російські дезінформаційні операції мали на меті посіяти недовіру до України на Заході – традиційно відданому принципам нерозповсюдження зброї масового знищення. Водночас фейки у сфері ядерної енергії, поширювані Російською Федерацією, були часто пов’язані з прямими погрозами окремих російських державних діячів та «експертів» застосувати ядерну зброю проти України, або проти однієї з країн Заходу, яка допомагає Україні у війні з РФ. Мета таких погроз - залякування західних політичних еліт з метою згортання політичної та військової підтримки України.
Організатори заходу зазначають, що однією з тенденцій останніх місяців в українських ЗМІ стало збільшення статей і коментарів про доцільність повернення Україні ядерного статусу. У громадській думці українців проглядається подібна тенденція. Переважно йдеться про можливе розміщення на території України ядерної зброї однієї з країн НАТО. Також чимало матеріалів стосувалося можливості створення Україною власної ядерної зброї.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformPressCenter.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформу можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Відео: