
Сертифікація FSC у позитивних трансформаціях лісового сектору України
Організатор: FSC (Forest Stewardship Council).
Учасники: Павло Кравець - директор FSC Україна, науковець УкрНДІЛГА; Робертс Стріпніекс - член наглядової ради ДП «Ліси України»; Айдас Пиворюнас - проєктний менеджер FSC країн Балтії.
Модератор: Олег Панюта - журналіст, ведучий телеканалу «Ми Україна».
Питання до обговорення:
- Питання FSC-сертифікації та оцінка її впливу на трансформаційні зміни лісового сектору та його майбутній розвиток.
- Досвід лісових реформ у країнах Балтії та розкриття значення FSC у цьому процесі
- Залучення до FSC як механізму впливу на розвиток лісового сектору в Україні.
Коротко: Круглий стіл «FSC-сертифікація у позитивних трансформаціях лісового сектору України» збере представників органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств лісової галузі й деревообробної промисловості, неурядових організацій, наукових та освітніх закладів, міжнародних донорів.
Мета заходу - розкриття ролі та значення FSC-сертифікації у трансформаційних змінах лісової галузі та деревообробного бізнесу в умовах триваючих реформ на основі міжнародного досвіду.
Довідково. Forest Stewardship Council® (FSC®) — це міжнародна неурядова організація, місією якої є просуванням екологічно відповідального, соціального та економічного управління лісами. FSC продовжує докладати зусиль для послідовного розвитку лісового сектору України в умовах повномасштабного вторгнення та шукати підходи реалізації реформ і консолідації влади, бізнесу та суспільства.
Програма заходу доступна за посиланням.
Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2) та онлайн (Zoom).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Реєстрація учасників круглого столу - за посиланням.
Акредитація представників медіа обов'язкова: fsc@m-p.ua, (Ксенія Хромова, 093 878 88 62).
Акредитація триватиме до 20:00 25 березня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання, номер телефону та формат присутності.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformPressCenter.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Попри виклики війни близько половини лісів України сертифіковані за стандартами FSC - експерт
FSC-сертифікацію мають 46% лісів України, що підтверджує сталий розвиток лісового господарства та покращує екологічну ситуацію загалом.
Про це під час круглого столу «FSC-сертифікація у позитивних трансформаціях лісового сектору України» повідомив директор FSC Україна, науковець УкрНДІЛГА Павло Кравець, передає кореспондент Укрінформу.
«Станом на 26 березня сертифіковано 4,44 млн га лісів, що становить близько 46% від усіх лісів в Україні, зокрема включно з державними, комунальними та приватними. Важливо не тільки рахувати гектари, але й бачити конкретні результати. Потрібно більше публічних прикладів того, як сертифікація лісів сприяє покращенню екологічної ситуації та розвитку лісової галузі», - зазначив Кравець.
За його словами, FSC-сертифікація є важливим інструментом для забезпечення сталого управління лісами, що включає не тільки екологічну відповідальність, але й соціальні та економічні аспекти. Сертифікація дає можливість лісовим господарствам України бути конкурентоспроможними на міжнародних ринках, зокрема, в Європейському Союзі, який є важливим імпортером лісової продукції.
Водночас є й певні виклики для процесу сертифікації, зокрема повномасштабне вторгнення на територію України. За словами експерта, близько мільйона гектарів лісів знаходяться під окупацією, ще близько пів мільйона – на замінованих територіях. «Там, де є активні бойові дії або території, що перебувають під окупацією, сертифікація лісів не проводиться», — додав він.
Попри ці труднощі, FSC-сертифікація продовжує активно розвиватися в інших регіонах країни. Експерти зазначають, що сертифікація є важливою не лише для лісової галузі, а й для всього суспільства, оскільки лісові екосистеми надають важливі екосистемні послуги, такі як очищення повітря, водозабезпечення, захист ґрунтів, а також є джерелом деревини та інших ресурсів.
Окрім того, сертифікація має важливе значення для економічного розвитку. Кравець зауважив, що також це питання підвищення культури ведення лісового господарства, що підвищує конкурентоспроможність на зовнішніх ринках і відкриває нові можливості для переробної галузі.
Ще однією перспективою є можливість використання екосистемних послуг лісів, які можуть стати важливим джерелом доходів для лісових господарств. Ліси можуть виступати не лише як джерело деревини, але й як постачальники інших екологічних послуг, таких як збереження біорізноманіття та стабілізація клімату.
Крім того, експерт зазначив, що завдяки оновленому стандарту FSC є можливість частково сертифікувати ліси, що розташовані на замінованих територіях: заміновані ділянки вилучаються з лісового господарства та зберігаються під окремим контролем, а сертифікація продовжується на безпечних територіях.
Проте він наголосив, що цьому має передувати масштабна робота та розробка відповідного механізму.
Як повідомлялося, на початок 2024 року 96 філій ДП «Ліси України» мали статус FSC-сертифікованих. Загальна площа сертифікованих лісів становила 4,65 млн га, що на 0,59 млн га більше, ніж попереднього року.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк