
Презентація проєкту NovaSklo – будівництво інноваційного виробництва скла
Організатор: Компанія NovaSklo.
Спікери: Андрій Телюпа - заступник міністра економіки України; Ігор Ліскі - головний інвестор компанії NovaSklo, засновник EFI Group; Ольга Батова - генеральна директорка інвестиційної компанії EFI Group; Олександр Мельниченко - в.о. виконавчого директора UkraineInvest; Альона Суміна - в.о. начальниці управління з правових питань та регуляторної політики UkraineInvest.
Коротко. Учасники заходу презентують інвестиційний проєкт найбільшого в Україні скляного заводу NovaSklo. Відбудеться оголошення початку реалізації ключових етапів проєкту. Представники бізнесу та влади розкажуть про стан скляної промисловості країни, потреби ринку та вплив будівництва заводу на економіку країни.
Під час презентації заплановано підписання меморандуму про співпрацю між компанією NovaSklo та UkraineInvest – урядовим офісом із залучення інвестицій.
Організатори заходу зазначають, що стратегічне партнерство між NovaSklo та UkraineInvest відкриє нові можливості для залучення інвестицій та розвитку галузі.
Планується, що реалізація проєкту сприятиме створенню нових робочих місць, розвитку інфраструктури та залученню технологій. А будівництво заводу NovaSklo запустить не тільки галузь скловиробництва, а й закладе системотворчий майданчик для розвитку малого і середнього бізнесу, а також громад присутності.
Довідково. Компанія NovaSklo - проєкт української інвестиційної компанії EFI Group. Планові інвестиції у проєкт складають 240 мільйонів євро.
Завод матиме виробничу лінію, яка дозволить задовольнити зростаючий попит на продукцію всередині країни. Основні споживачі продукції - виробники вікон, фасадів, побутової та комерційної техніки, електроніки тощо. На підприємстві буде створено близько 340 нових робочих місць.
У будівництві заводу NovaSklo братимуть участь провідні світові виробники з Німеччини, які постачатимуть обладнання та передові технології.
EFI Group – один із провідних українських інвесторів, який ініціює стратегічні проєкти для економічного розвитку країни та залучення міжнародних партнерів. Компанія демонструє, що український бізнес не лише адаптується до нових викликів, а й здатний бути рушієм глобальних змін.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа: nk@efi.ua, +38 063 57 788 09, Надія Кравченко.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформу можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
В Україні побудують завод для інноваційного виробництва вітчизняного скла
В Укрінформі презентували інвестиційний проєкт найбільшого в Україні скляного заводу NovaSklo.
Презентація відбулась в межах пресконференції на тему: «Презентація проєкту NovaSklo – будівництво інноваційного виробництва скла», передає кореспондент Укрінформу.
«Для нас це знаковий проєкт, який є приватною ініціативою на суму 250 млн євро. Унікальність цього проєкту в тому, що він створює нову галузь, якої ще не було в Україні і є символом відбудови. Важко уявити відбудову без будівельних матеріалів. Розбиті шибки – символ війни в України, тому виробництво скла і його заміна сучасним матеріалом – також символ», - наголосив головний інвестор компанії NovaSklo, засновник EFI Group Ігор Ліскі.
Заступник міністра економіка Андрій Телюпа зауважив, що пріоритетами уряду є розвиток українських виробників, залучення інвестицій та створення продуктів з доданою вартістю. Тож даний проєкт охоплює майже всі економічні блоки.
За його словами, ринок будівельних матеріалів приваблює іноземних партнерів, однак вони чекають завершення бойових дій, тож український бізнес готовий ініціювати схожі проєкти. Так, для Міністерства економіки такий ринок є пріоритетним, тож Телюпа висловив готовність підтримувати вітчизняних виробників, які зокрема проєктують та будують нові заводи.
Ігор Ліскі зазначив, що завод спеціалізуватиметься на виробництві флоат-скла та скла зі спеціальним покриттям. Він зауважив, що також націлений не лише на виробництво прозорого скла, а й на створення високоякісного кінцевого продукту з напиленням та енергетичним вдосконаленням.
Завод матиме дві виробничі лінії, що дозволить задовольнити попит на продукцію всередині країни, а основними споживачами стануть виробники вікон, фасадів, побутової та комерційної техніки, електроніки тощо.
«Ми орієнтуємося на європейський стандарт, щоб наші вікна були максимально енергоефективними. Таке скло також можна використовувати для сонячних панелей. Ми будуємо технологічно передовий завод, який включатиме всі доступні інновації», - додав Ліскі.
Сам завод буде розташовано в Київській області, а у його будівництві братимуть участь провідні світові виробники з Німеччини, які постачатимуть обладнання та передові технології.
Ігор Ліскі зазначив, що головним викликом було зібрати команду, адже в Україні не було достатньо таких проєктів і спеціалістів, які працюють з подібними технологіями. Однак вдалось зібрати команду з досвідом.
Перемовини з постачальниками тривали понад рік, і в результаті було обрано німецьких партнерів. Спочатку фахівці з Німеччини безкоштовно керуватимуть заводом пів року, а далі рік за оплату. Це дасть можливість навчити українських спеціалістів ефективно керувати заводом.
У перший рік запуску заводу необхідно до 300 робітників, а до п'ятого року, коли виробництво буде на повну потужність, – 420 людей. Німецькі партнери вже гарантували навчання для українських спеціалістів протягом 1,5 року, а також можливість пройти навчання за кордоном на подібних заводах, щоб вони мали необхідні навички після запуску.
За даними Ліскі, Україна під час війни купує скла на більш як 150 млн євро, з них ще 35% витрачається на перевезення для доставки. Водночас генеральна директорка інвестиційної компанії EFI Group Ольга Батова зауважила, що ціни на скло в Україні на 40% вищі ніж в Європі, зокрема за рахунок тієї ж логістики, тож побудований завод дозволить країні значно зекономити під час відбудови саме в цьому напрямку.
Під час презентації відбулося підписання меморандуму про співпрацю між компанією NovaSklo та UkraineInvest – урядовим офісом із залучення інвестицій. Організатори заходу зазначають, що таке стратегічне партнерство відкриє нові можливості для залучення інвестицій та розвитку галузі.
Виконувач обов’язків директора UkraineInvest Олександр Мельниченко запевнив у готовності надати юридичну, аналітичну, консультативну допомогу при реалізації цього проєкту. Крім того, передбачається супровід після завершення підписання спеціального інвестиційного договору і аж до реалізації протягом 5 років цього інвестиційного проєкту.
Як повідомлялось, щоб мати вдосталь віконного скла для відновлення України, треба побудувати 3-4 заводи потужністю по 25 мільйонів квадратних метрів продукції на рік.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк