Свобода совісті в Україні: її вороги та захисники
Організатор: Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС).
Учасники: Віктор Єленський - голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті; Климент (Кущ) - Митрополит Сімферопольський і Кримський.
Коротко. Пресконференція присвячена висвітленню однієї з найбільш чутливих і спотворюваних російською пропагандою тем – релігійної свободи в Україні.
Учасники заходу розглянуть питання, які найчастіше виникають у публічному просторі, а також дадуть компетентні відповіді на твердження, викладені в 41-й періодичній доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, оприлюдненій 31 грудня 2024 року, що викликали широкий суспільний резонанс як в Україні, так і за її межами.
Формат заходу – офлайн (Зала 2).
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа обов’язкова: тел.: +38 097 486 87 72, email: liubov.myruta@dess.gov.ua.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Російські загарбники зруйнували або пошкодили 630 культових споруд в Україні - ДЕСС
Під час повномасштабної війни російські загарбники зруйнували або пошкодили 630 культових споруд в Україні та вбили понад 40 священників і пасторів.
Про це сказав голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський під час пресконференції в Укрінформі.
"Під час цієї війни було вбито понад 40 священників і пасторів, а 630 культових споруд зруйновано або пошкоджено. Зафіксовано також випадки викрадення священнослужителів, як, наприклад, у Херсонській області, де 14 лютого викрали священника Православної церкви України Степана Подольчака", - поінформував Єленський.
Він зазначив, що Росія є однією з країн, де релігійні свободи найсуворіше обмежуються, і те, що відбувається на окупованих територіях, взагалі не піддається жодному правовому визначенню.
За словами очільника ДЕСС, Російська православна церква активно переслідує релігійні організації, що не підпорядковуються її юрисдикції.
"Коли РФ заявляє про своє прагнення захистити Українську православну церкву, то в першу чергу її слід захищати саме від Росії. Під час війни було вбито 14 священників цієї церкви, понад 100 храмів зруйновано, а майже 200 пошкоджено", - сказав Єленський.
Він нагадав, що у серпні було ухвалено закон про припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою. Російська православна церква прямо заявила про свою участь у війні проти України, тож цей закон спрямований на захист української ідентичності та державності від впливу цієї церкви.
Як повідомлялося, Верховна Рада 20 серпня ухвалила закон №8371 про заборону релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.
За даними пресслужби СБУ, від початку повномасштабного вторгнення РФ відкрито кримінальні провадження щодо понад 100 священнослужителів УПЦ (МП), майже 50 із них уже повідомлено про підозру, а 26 отримали судові вироки.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк