Підсумки року: тренди та прогнози

Підсумки року: тренди та прогнози

Укрінформ
19 грудня, 11:00 - круглий стіл на тему: «Підсумки року: тренди та прогнози».

Організатор: Аналітичний центр «Об’єднана Україна».

Учасники: Ігор Попов - експерт з політичних та безпекових питань, модератор; Ігор Петренко - засновник Аналітичного центру «Об’єднана Україна», політолог, доктор політичних наук; Антон Кучухідзе - співзасновник Аналітичного центру «Об’єднана Україна», політолог-міжнародник; Петро Олещук - політолог, доктор політичних наук, експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна»; Дмитро Левусь - експерт-міжнародник, експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна»; Валентин Гладких - політичний аналітик, кандидат філософських наук, експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна»; Олексій Кущ - економіст, фінансовий аналітик, експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна»; Богдан Попов - керівник діджитал-напрямку аналітичного центру “Об’єднана Україна”, фахівець з комунікацій та громадський діяч; Анастасія Степаненко - грантрайтерка, проєктна менеджерка, аспірантка Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Тарас Загородній - керуючий партнер "Національної антикризової групи"; Олег Саркіц - економічний експерт; В'ячеслав Потапенко - заступник директора - керівник центру внутрішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень; Олег Лісний - політолог, президент аналітичного центру «Політика»; Олексій Буряченко - кандидат політичних наук, правозахисник, виконавчий директор АОМС «Міжнародна асоціація малих громад».

Коротко. 2024-й став третім роком повномасштабної війни в Україні. Експерти аналітичного центру «Об’єднана Україна» провели аналіз основних подій цього року в державі та в міжнародній політиці стосовно України. Зазначається, що суспільству та державі вдалося зберегти керованість політичних та економічних процесів та стримувати агресію ворога. Перш за все це стало можливим завдяки Силам оборони України, згуртованості суспільства, а також допомозі від міжнародних партнерів. Україна входить у новий рік з очікуванням на мирне врегулювання, яке має принести справедливий, всеосяжний та стабільний мир.

Представники аналітичного центру та запрошені до участі експерти під час відкритої дискусії проаналізують наявні ключові тенденції та окреслять найбільш вірогідні очікування від 2025 року у ключових сферах розвитку країни.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.

Акредитація триватиме до 10:00 19 грудня 2024 року, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Аналітики "Об’єднаної України” назвали головні виклики для України у сфері оборони у 2024 році

Україна продовжує активну оборону та демонструє військові й стратегічні успіхи у війні з Росією, попри складну ситуацію з озброєнням, кадрові зміни у ЗСУ та інтенсивний російський наступ.

Такий висновок міститься в доповіді Аналітичного центру “Об’єднана Україна”, представленого під час круглого столу в Укрінформі на тему: “Підсумки року: тренди та прогнози”.

Представляючи доповідь, експерт-міжнародник Аналітичного центру «Об’єднана Україна» Дмитро Левусь наголосив, що Росія не відмовляється від своєї головної цілі, а саме знищення України та її ідентичності.

Серед головних викликів цього року він, зокрема, назвав кадрові зміни вищого військового керівництва.

“Заміна головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного на генерал-полковника Олександра Сирського. Крім того, заміна командувача Повітряних Сил Миколи Олещука. Зміни у вищому військовому керівництві під час бойових дій є досить небезпечними через можливу втрату управління. Але цього не сталося”, - зазначив Левусь.

Другим таким викликом, на його думку, стало створення нового роду військ.

“Сили безпілотних систем ЗСУ зробили інноваційний крок у розвитку сучасного озброєння. Вдалось підтвердити пріоритет України у сфері безпілотних технологій та адаптації до нових викликів війни”, - наголосив експерт.

Ще одним викликом можна вважати активізацію російського наступу та його напрямки, які водночас створювали додаткові можливості для ЗСУ, зауважив аналітик.

“На Донеччині головна зона активності - це захоплення Торецька, Селидового та загроза Покровську. На Харківщині - це наступ на Вовчанськ. Крім того, відбувались бої на лівобережжі Дніпра, а саме в селі Кринки. Але ці бої створюють можливість завдати втрат ворогу”, - вважає Левусь.

Водночас, на його думку, дії Сил оборони України так само стали викликом для ворога, коли бойові дії несподівано перекинулися на російську територію.

“Завдання втрат ворогу та стримування просування, удари по території Росії та масштабні операції, зокрема "Курська операція". В результаті є підвищення бойового духу, делегітимізація путінського режиму, зміцнення позицій України на міжнародній арені”, - підсумував експерт-міжнародник.

Експерти аналітичного центру «Об’єднана Україна» провели аналіз третього року повномасштабної війни в Україні, основних подій цього року в державі та в міжнародній політиці стосовно України. Вони зазначили, що суспільству та державі вдалося зберегти керованість політичних та економічних процесів та стримувати агресію ворога. Насамперед це стало можливим завдяки Силам оборони України, згуртованості суспільства, а також допомозі від міжнародних партнерів. Україна входить у новий рік з очікуванням на мирне врегулювання, яке має принести справедливий, всеосяжний та стабільний мир.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-