Презентація дослідження «Повноваження старост: законодавчі норми і практика діяльності»
Організатори: Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні».
До участі запрошені: представники Верховної Ради України, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, громадського та експертного середовища.
Коротко. Під час дослідження було здійснено аналіз правового забезпечення повноважень старост та окреслено напрямки його вдосконалення, а також проведено опитування окремих цільових груп (представників органів місцевого самоврядування та старост) щодо:
- їхнього бачення ролі старост у територіальних громадах;
- проблематики реалізації повноважень старост;
- повноти комунікаційної складової під час виконання старостами своїх повноважень;
- дотримання чинного законодавства, що регулює питання повноважень старост.
Довідково. Дослідження «Повноваження старост: законодавчі норми і практика діяльності» підготовлено шведсько-українською Програмою Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» спільно з громадською організацією «ДЕСПРО» на запит Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Шведський уряд готовий підтримувати унікальний інститут старост в Україні - ініціатива
Інститут старост в Україні є унікальним, він продемонстрував під час повномасштабного вторгнення свою стійкість, і шведський уряд готовий його підтримувати.
Про це під час обговорення в Укрінформі на тему: «Повноваження старост: законодавчі норми і практика діяльності» сказала керівниця напрямку українсько-шведської програми підтримки самоврядування в Україні Рolaris Сусанна Делланс.
Вона вважає, що місцеве самоврядування в Україні є унікальним і підтвердило свою стійкість під час повномасштабного вторгнення.
«Місцеве самоврядування в Україні є унікальним. Особливо за час повномасштабного вторгнення воно продемонструвало стійкість і неабиякий розвиток. Громади показали здатність підтримувати державу, ухвалювати рішення в інтересах своїх мешканців і брати відповідальність за наслідки цих рішень. Місцеве самоврядування також продемонструвало, що може чинити опір окупантам і будувати надійний тил», - наголосила Делланс.
На її думку, реформа децентралізації в Україні набула особливого значення завдяки інституту старост.
«Унікальність українського місцевого самоврядування полягає ще й в тому, що протягом реформи децентралізації в його системі з’явився інститут старост, який працює для кожного жителя кожного населеного пункту, і цей інститут продовжує розвиватися», - зазначила Делланс.
Вона нагадала, що на сьогодні в українських громадах створено близько 8 тисяч старостинських округів і майже 7,5 тисяч затверджених старост, і від імені шведського уряду висловила підтримку розвитку цього напрямку самоврядування.
«Шведський уряд підтримує інститут старост як ключових фігур у питаннях розвитку територій і наближення публічних послуг у віддалених населених пунктах. Раніше через проєкт «Prosto» ми своєю експертною підтримкою охопили 44 громади і 550 старост. Зараз ми раді продовжити цю роботу у впровадженні цієї ініціативи», - запевнила Делланс.
В Україні започатковано шведсько-українську Програму Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» спільно з громадською організацією «ДЕСПРО» на запит Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Як повідомляв Укрінформ, у липні Верховна Рада ухвалила закон щодо вдосконалення правового регулювання інституту старост та його діяльності в умовах воєнного стану.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк