Презентація дослідження «Інтереси та громадська діяльність молоді в Україні»
Організатори: НУМО - Національне українське молодіжне об’єднання.
Учасники: Юрій Юзич - член наглядової ради НУМО, радник міністра соціальної політики; Вероніка Дякович - операційна директорка НУМО; Юрій Микитів - аналітик регіональної команди НУМО в Тернопільській області.
Модераторка: Дарія Шерстюк - членкиня правління НУМО.
Чому це цікаво?
У 2024 році Харківський інститут соціальних досліджень на замовлення Національного українського молодіжного об’єднання (НУМО) провів опитування молоді.
Дослідження проводилось у шести областях України: Київській (без м. Київ), Одеській, Рівненській, Сумській, Тернопільській та Харківській, що представляють різні регіони - Північ, Південь, Захід і Схід. Сумська та Харківська області - прифронтові, що додає важливого контексту результатам.
У дослідженні взяли участь 763 респонденти - молоді люди віком від 18 до 26 років. Опитування проводили методом особистих інтерв’ю, саме це дозволило глибше зрозуміти їх думки, мрії та очікування.
Результати показали реальний стан молодіжної політики та життя молоді у регіонах: дозвілля, громадську діяльність, співпрацю з місцевою владою, неформальні та формальні молодіжні рухи, працевлаштування, а також плани та амбіції молоді у теперешніх реаліях.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Серед української молоді майже вдвічі зменшилися міграційні настрої – дослідження
Попри війну лише 28% української молоді розглядає в перспективі еміграцію, що майже вдвічі менше цих показників у минулі роки.
Про це свідчать представлені в Укрінформі результати дослідження “Інтереси та громадська діяльність молоді в Україні”, проведеного Харківським інститутом соціальних досліджень на замовлення Національного українського молодіжного об’єднання (НУМО).
Дослідження охопило шість областей України, що представляють різні регіони: Київську (без м. Київ), Одеську, Рівненську, Сумську, Тернопільську та Харківську. Опитали 763 молодих людей віком від 18 до 26 років методом особистих інтерв’ю.
Як розповів член наглядової ради НУМО та радник міністра соціальної політики Юрій Юзич, одним із висновків дослідження стало зменшення міграційних настроїв молоді.
«Лише 28% молоді розглядає в перспективі еміграцію. Це при тому, що останні 10-15 років цей показник коливався на рівні 40-50%. І це є позитивна тенденція. Міграційні настрої меншою мірою притаманні тим молодим людям, які здобули вищу освіту і знайшли хорошу роботу. Думати про переїзд змушує передусім невлаштованість і невизначеність перспектив свого майбутнього», - прокоментував Юзич.
Згідно з дослідженням, настрої змінити місце свого проживання більш поширені в Одеській і Тернопільській областях. В той час як небезпечні Харківщину та Сумщину, де є більші можливості для працевлаштування, молоді люди переважно залишати не хочуть. Відповідно 74% та 65%.
Тим часом, як зазначив аналітик регіональної команди НУМО у Тернопільській області Юрій Микитів, фактором міграційних настроїв молоді є також відсутність молодіжних центрів або просторів, через що дозвілля молоді почасти є неорганізованим і невпорядкованим.
«Бракує місць, де молодь може збиратись для спільного дозвілля. Для зустрічей і спілкування часто обираються локації проста неба: у дворі на лавочках, на дитячих або спортивних майданчиках, стадіонах, біля магазину, коло річки чи ставка тощо. Іноді, частіше в селах, молодь може зустрічатись біля або в приміщенні місцевого будинку культури чи клубу», - розповів Микитів.
Дослідники вважають, що через відсутність якісних молодіжних просторів юні громадяни втрачають купу можливостей, не отримують корисні знання і не мають елементарно місця для проведення спільного дозвілля.
Крім того, за словами членкині правління НУМО Дарії Шерстюк, молодь недостатньо залучена до молодіжних організацій, які відіграють важливу функцію у формуванні та зростанні особистості.
«У своїй переважній більшості молодь не проінформована про діяльність тих чи інших молодіжних організацій. Серед понад 700 опитаних молодих людей лише 23-24% чули про них, і лише 11% можуть назвати конкретні назви міжнародних, всеукраїнських чи місцевих молодіжних організацій. Відповідно 76-77% молоді взагалі не знають про молодіжні організації чи ініціативи, що діють у громадах. Прикро, адже молодіжні організації - це про знання, можливості та нові знайомства», - наголосила Шерстюк.
Організатори дослідження вважають його результати важливими для формування ефективної молодіжної політики, яка повинна відповідати запитам молоді в Україні.
Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив, що держава формує політику самореалізації для кожного молодого українця.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк