Як знайти зниклих безвісти і повернути додому полонених: говорять рідні військових 57-ї бригади

Як знайти зниклих безвісти і повернути додому полонених: говорять рідні військових 57-ї бригади

Укрінформ
29 травня, 11:00 - пресконференція на тему: «Як знайти зниклих безвісти і повернути додому полонених: говорять рідні військових 57-ї бригади». 

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ, Медійна ініціатива за права людини.

Спікери: Марія Климик - журналістка МІПЛ, авторка матеріалу «Зниклі безвісти з 57-ї бригади: важкі бої, загибель, полон і пошук»; Олена Завальна - донька Олега Ходака, зниклого безвісти під час боїв за Богданівку Донецької області; Марія Плаксій -  представниця ініціативної групи ГО «Знайти і повернути. 57/34», сестра звільненого з полону в січні 2024 року;  Лілія Лук'янюк - представниця ГО «Дружини полонених у Тошківці»;  Валентин Заболотний -  заступник командира з морально-психологічного забезпечення, 57 ОМПБр.

Чому це важливо? 

Під час пресконференції спікери проінформують про те, скільки українців зникли безвісти, як і де родини шукають своїх рідних-військових, яку роль у цьому процесі відіграє військове командування, держава, МКЧХ та інші міжнародні організації.

Напередодні МІПЛ вивчила обставин зникнення безвісти, потрапляння в полон та загибелі воїнів кількох підрозділів, зокрема 57-ї окремої мотопіхотної бригади. У квітні-червні 2022 року її бійці брали участь у запеклих боях у районі Новотошківського і Тошківки в Сєвєродонецькому районі Луганської області, а пізніше в обороні Херсонщини і Донецької області.  Команда МІПЛ поспілкувалася з родичами зниклих безвісти та загиблих військовий, а також із бійцями — безпосередніми учасниками тих подій.

Додаткова інформація за тел.: +380989188627, e-mail: i.vyshnevskyi@mipl.org.ua (Ігор Вишневський, комунікаційний менеджер МІПЛ).

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на ютуб-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/UkrinformTVа також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Рідні полонених українців закликають світ об'єднатися щодо пошуку зниклих безвісти і бранців

На сьогодні єдиним джерелом інформації про військовополонених є російські Телеграм-канали, а також колишні бранці.

На цьому наголосила представниця ГО «Дружини полонених у Тошківці» Лілія Лук'янюк на пресконференції в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

"На даний момент єдине джерело інформації щодо військовополонених - це, по-перше, російські Телеграм-канали, де ми знаходимо фото- і відеопідтвердження полону. Також - визволені з полону, коли ми можемо дізнатися, який стан здоров'я, місце утримання (бранців - ред.)", - сказала Лук'янюк.

Вона нагадала, що торік у грудні за сприяння Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та уповноваженого ВР з прав людини Дмитра Лубінця вдалося передати полоненим посилки і листи. Однак проблема в тому, що полонені, яких не підтвердила Росія, не мають права на телефонний зв'язок, листування і передачі.

"І тому, коли полонені не підтверджені, за них не несеться відповідальність", - сказала Лук'янюк.

На необхідності міжнародної підтримки наголосила представниця ініціативної групи ГО «Знайти і повернути. 57/34», сестра визволеного з полону в січні 2024 року Марія Плаксій.

"Те, що ми хотіли б від міжнародних урядів, - це їхнього об'єднання в першу чергу в питанні пошуку зниклих безвісти і полонених. Об'єднання зусиль усіх урядів, тому що проблема тут не в нашому уряді, а проблема в уряді Росії, який не хоче надавати жодної інформації, не йде назустріч у питаннях обмінів військовополонених", - сказала Плаксій.

За словами журналістки МІПЛ, авторки матеріалу «Зниклі безвісти з 57-ї бригади: важкі бої, загибель, полон і пошук» Марії Климик, внаслідок російсько-української війни зниклими безвісти вважаються близько 38 тисяч осіб.

"У цю статистику входять як цивільні громадяни, так і військовослужбовці. І ми не можемо стверджувати, що ця цифра є остаточною і всі ці люди дійсно є зниклими безвісти, оскільки є велика проблема з комунікацією з російською стороною, бо вони не повідомляють Україну про те, кого саме утримують в полоні. І коли справа доходить до того, щоб ідентифікувати тих, хто перебуває в російському полоні, хто загинув, а про кого немає взагалі жодної інформації, то виникають труднощі", - сказала Климик.

За її словами, збирати таку інформацію досить важко, здебільшого це роблять родичі зниклих безвісти, які проводять свої розслідування і мають "дуже багато" інформації.

Як повідомлялося, за час повномасштабної війни Україні вдалося визволити з російського полону 3135 осіб, приблизно третина з них були зареєстровані як зниклі безвісти.

Відео: 

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-