Пожежна безпека громадян під час відключення електроенергії

Пожежна безпека громадян під час відключення електроенергії

Укрінформ
20 травня, 11:00 - брифінг на тему: «Пожежна безпека громадян під час відключення електроенергії».

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ

Спікер:  Анатолій Шкарбута - заступник начальника відділу профілактичної роботи Управління пожежної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України.

Тем для обговорення:

  • Пожежна безпека громадян під час відсутності електроенергії.
  • Правила безпечного поводження зі свічками, генераторами, газовими пальниками.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на ютуб-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

В Україні почастішали пожежі через використання резервних джерел живлення - ДСНС

Від початку нової хвилі обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури рятувальники фіксують збільшення кількості пожеж у приватному секторі, пов'язані з використанням резервних джерел живлення.

Про це повідомив заступник начальника відділу профілактичної роботи Управління пожежної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС Анатолій Шкарбута на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

“Коли ворог почав обстріли.., кількість пожеж в Україні значно зросла, тому що люди почали використовувати електрогенератори й резервні джерела живлення. Найбільше страждає житловий сектор. Маючи досвід блекаутів 2022 року, люди мають багато резервних джерел живлення: повербанки, зарядні станції, електрогенератори. Тому, коли вимикають електроенергію, кількість пожеж від цих джерел значно зростає", - сказав Шкарбута.

Він зауважив, що після довгого невикористання генератори потребують профілактики та огляду. ДСНС також рекомендує вимикати всі електроприлади при вимкненні електроенергії та вмикати їх знову, коли подача електрики поновиться. Це убезпечить електроприлади від перегорання через перепади напруги та можливого самозаймання, що може призвести до пожежі.

Представник ДСНС навів дані, згідно з якими від початку 2024 року в Україні у житловому секторі сталося 8666 пожеж, у тому числі 5191 у житлових будинках та спорудах. На пожежах загинула 551 особа, з них 10 дітей, та дістали травми 468 осіб, зокрема 38 дітей. Матеріальні збитки становили понад 4 млрд грн.

Як повідомлялося, від 22 березня поновилися масовані атаки РФ на енергетичні об'єкти в Україні. Зокрема, руйнувань зазнали Бурштинська, Ладижинська, Зміївська, Трипільська ТЕС, а також гідроелектростанції. Загалом уряд оцінює втрату генеруючих потужностей на рівні 8 ГВт.

З 14 травня обмеження електропостачання поширилося на побутових споживачів.

В умовах енергодефіциту першочергові послуги надають у пунктах незламності - ДСНС

В умовах енергодефіциту внаслідок атак на енергетичну інфраструктуру українці можуть отримати першочергові послуги у пунктах незламності, які працюють і у весняно-літній період.

Про це нагадав заступник начальника відділу профілактичної роботи Управління пожежної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС Анатолій Шкарбута на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

“У критичних ситуаціях, коли вдома неможливо отримати першочергові послуги для населення, потрібно звертатися у пункти незламності. Такі пункти є у ДСНС, Нацполіції, органів влади, місцевого самоврядування. Дуже добре на організацію пунктів незламності відгукується бізнес, який організовує такі локації в супермаркетах, на заправках”, - сказав Шкарбута.

За його інформацією, ДСНС розгорнуло 730 пунктів незламності (717 стаціонарних на базі об'єктів ДСНС та 13 мобільних на базі наметів). Крім того, в режимі готовності до відкриття перебуває 521 пункт.

У пунктах незламності громадяни можуть, зокрема, зарядити мобільні пристрої та гаджети, отримати доступ до інтернету, випити гарячий напій (чай, кава), обігрітися, отримати у разі потреби першу домедичну допомогу. Там також є куточок матері та дитини.

Інформацію про розташування і перелік послуг пунктів незламності можна знайти на порталі “Дія”.

Як повідомлялося, від 22 березня поновилися масовані атаки РФ на енергетичні об'єкти в Україні. Зокрема, руйнувань зазнали Бурштинська, Ладижинська, Зміївська, Трипільська ТЕС, а також гідроелектростанції. Загалом уряд оцінює втрату генеруючих потужностей на рівні 8 ГВт.

З 14 травня обмеження електропостачання поширилося на побутових споживачів.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-