Підсумки реалізації проєкту «Культурний вимір села Мошни»

Підсумки реалізації проєкту «Культурний вимір села Мошни»

Укрінформ
26 лютого, 14:00 - брифінг на тему: «Збереження культурної спадщини під час війни. Досвід села Мошни. Підсумки реалізації проєкту «Культурний вимір села Мошни». 

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Учасники: Роман Маленков - голова правління ГО «Україна інкогніта»; Микола Якименко - краєзнавець Мошнівської громади; Максим Плахотний - виконавчий директор ГО «Україна інкогніта».

Теми до обговорення:

  • Поточний стан збереження культурної спадщини під час війни. 
  • Диджиталізація в процесах збереження культурної спадщини;
  • Просування і популяризація культурної спадщини малих громад;
  • Можливості громад для реалізації туристичного потенціалу своєї культурної спадщини;

Чому це цікаво?

Під час брифінгу голова правління ГО «Україна інкогніта» презентує публічний звіт з реалізації проєкту  «Культурний вимір громади – село Мошни. Збереження ідентичності й сталий розвиток громади через дослідження і популяризацію культурної спадщини за програмою ZMINA: Rebuilding».

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн та в чаті трансляції на YouTube.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також  ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці  Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram.

Підсумкові матеріали:

У Мошнівській громаді на Черкащині оцифрували кілька обʼєктів культурної спадщини

У Мошнівській громаді Черкаської області реалізували проєкт «Культурний вимір села Мошни», який передбачає створення тривимірних моделей визначних історичних та архітектурних памʼяток, що розташовані на території громади.

Про це на брифінгу в Медіацентрі "Україна-Укрінформ" розповів краєзнавець Мошнівської громади Микола Якименко.

"Не всяке місто може позмагатися з Мошнами кількістю унікальних памʼяток. Ми з 1990-х років намагалися долучати дітей до вивчення культурної спадщини. З 2000 року у нас працює центр туризму, і ми прийняли більше 20 тисяч туристів. Проєкт поставив роботу з вивчення і збереження памʼяток на кілька рівнів вище. Ще проєкт не завершився, а вже відгукуються наші односельці, колишні жителі Мошни з бажанням допомогти. І та інформаційна підтримка, яку нам дає цей проєкт, дозволить нам зберегти ті памʼятки, які в Мошнах знаходяться в плачевному стані", - розповів Микола Якименко.

Так, у межах проєкту, за допомогою знімків з дрона та фотокамери були зроблені тривимірні моделі кількох історичних та унікальних обʼєктів на території Мошнівської громади.

Зокрема, це Спасо-Преображенська церква 1840 року, яка поєднує кілька стилів - готику, мавританський стиль, елементи храмів індомусульманських вірувань і має унікальну архітектуру. Також це музей Тараса Шевченка, в будівлі заїзду ХІХ століття; Еллінська (грецька) школа, 1901 року, колишній жіночий пансіон, побудований за кошти колишньої власниці Мошенського ключа Катерини Балашової; памʼятка деревʼяного зодчества - будинок лікаря, єдина деревʼяна будівля архітектора Владислава Городецького, яка залишилася в Україні; римо-католицький костел, побудований 1857 року для місцевої громади.

Біля кожного обʼєкту встановлені інформаційні стенди з кресленням будівлі, описом, QR-кодом, який веде на сайт з детальною історією обʼєкта.

Також у межах проєкту створено банери з інформацією про обʼєкти, які будуть встановлені в найбільш людних місцях громади.

"Для людей, які переймаються культурною спадщиною, такий проєкт, створений для сільської громади, буде прецедентом. Подібні проєкти для міст вже виконувалися, але стосовно сільської громади це вперше. Проєкт повинен обʼєднувати всі аспекти функціонування та прогнозування майбутнього розвитку обʼєктів культурної спадщини. А по друге, такі проєкти показують, що культурна спадщина - це також і матеріальна спадщина, яка є свідком і доказом минулих епох, те що нам залишили предки і те, що ми маємо зберегти в першу чергу", - розповів на брифінгу голова правління ГО «Україна інкогніта» Роман Маленков.

Проєкт "Культурний вимір громади Мошни" реалізується ГО «Україна інкогніта», проєкт фінансується програмою ZMINA: Rebuilding, створеною за підтримки ЄС.

Відео:

Vіdeo:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-