Проєкт «Візія-2033»: збереження та розвиток трудових ресурсів України в найближче десятиріччя

Проєкт «Візія-2033»: збереження та розвиток трудових ресурсів України в найближче десятиріччя

Укрінформ
19 вересня, 11:00 - круглий стіл на тему: «Презентація проєкту «Візія-2033»: збереження та розвиток трудових ресурсів України в найближче десятиріччя».

Організатор: Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Учасники: Олександр Сушко - виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження”; Елла Лібанова - директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи;  Світлана Калініна - завідувачка кафедри економіки праці Маріупольського державного університету (м. Київ), доктор економічних наук, професор, академік Академії економічних наук України; Грігол Катамадзе - Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні (2009—2013 рр.), президент Асоціації платників податків України, віцепрезидент Асоціації платників податків Європи; Марія Купріс - експертка з питань трудової міграції. 

Модератор: Василь Воскобойник - президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформуhttps://www.youtube.com/@UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:

У 2033 році в Україні проживатиме близько 35 млн людей - Лібанова

За оптимістичним прогнозом Інституту демографії та соціальних досліджень, за 10 років в Україні в кордонах 1991 року проживатимуть не більше 35 млн людей.

На цьому під час круглого столу в Укрінформі «Візія-2033»: збереження та розвиток трудових ресурсів України в найближче десятиріччя» наголосила директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Елла Лібанова.

«Давайте забудемо про те, що у нас було 52 млн українців. 52 млн не буде ніколи. За найбільш оптимістичним варіантом, у 2033 році нас буде 35 млн, я говорю про Україну в кордонах 1991 року. Тобто в будь-якому випадку - повернемо ми всіх наших мігрантів, залучимо мігрантів з інших країн - скорочення населення України все одно буде. Давайте з цього виходити», - сказала Лібанова.

Вона зауважила, що останнім часом кількість українців, які за кордоном отримують або статус біженця, або тимчасовий захист, збільшується повільніше, ніж торік. Проте демограф підкреслила іншу негативну тенденцію.

«Від початку 2023 року зменшується чисельність і питома вага трудових українських втікачів від війни у Польщі. Вони їдуть далі - до Німеччини, до Чехії, до Нідерландів, до різних країн, але їдуть далі. Досвід, який ми маємо, говорить про те, що чим більшою є відстань між Україною і тією країною, де перебувають наші люди, тим меншою є ймовірність того, що вони повернуться», - зазначила науковиця.

На її переконання, сьогодні головним завданням уряду мають стати кроки з мотивування українців повертатися.

«Ми не можемо нічого протиставити міграційному відпливу населення. Проте ми маємо ініціювати і мотивувати людей повертатися. Ми маємо протидіяти переходу тимчасової міграції в стаціонарну. Нема нічого поганого в тому, що люди попрацюють деінде – трудова міграція є частиною глобалізації. Але хай повертаються. Це дуже важливе завдання, яке ми маємо усвідомити і ставити перед собою як держава», - підкреслила експерт.

Як повідомлялося, переїзд українських біженців з Польщі до Німеччини є новою тенденцією, яка спонукала польську владу дослідити причини цього явища. Серед причин міграції українських біженців до ФРН голова правління Міграційної платформи EWL Анджей Коркус, спираючись на дані дослідження, назвав наявність друзів у Німеччині, які вже влаштувалися там і допомагають знайомим зробити цей крок, а також вищу заробітну плату, вищі соціальні виплати для біженців та кращі медичні послуги, ніж у Польщі.

 Відео: 

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-