Що має зробити парламент для захисту постраждалих від війни українців: презентація дорожньої карти

Що має зробити парламент для захисту постраждалих від війни українців: презентація дорожньої карти

Укрінформ
5 вересня, 13:00 - брифінг на тему: "Що має зробити парламент вже зараз для захисту постраждалих від війни українців: презентація дорожньої карти".

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Спікери: Альона Луньова - директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA; Юлія Матвійчук - координаторка з адвокаційних питань БФ «ВОСТОК SOS»; Ольга Скрипник - голова правління Кримської правозахисної групи; Анна Рассамахіна - адвокаційна менеджерка ГО «Крим-СОС».

Чому це цікаво?

У перший день десятої сесії Верховної Ради України експертки коаліції організацій, що опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок війни, презентують аналіз відповідних законопроєктів, які зараз знаходяться на розгляді у парламенті. Зокрема, йтиметься про законопроєкти щодо депортованих або примусово переміщених українських дітей і порядок їхнього повернення в Україну, про виплати пенсій громадянам, які проживають на тимчасово окупованій території або виїхали з неї, про законодавче унормування відповідальності за колабораційну діяльність та інші.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також  ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці  Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:     

Громадські організації закликають зробити роботу Ради більш відкритою

Громадські організації, що опікуються захистом прав постраждалих від збройної агресії проти України звертаються до Верховної Ради України з тим, щоб зробити роботу парламентських комітетів більш відкритою для громадянського суспільства.

Про це зазначила голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник під час пресконференції у Медіацентрі «Україна - Укрінформ».

«Сьогодні через воєнний стан український парламент став закритим. Ми розуміємо частину обмежень, які дійсно є об'єктивними,

вони викликані питаннями небезпеки, але водночас вже майже два роки триває повномасштабна агресія і розуміємо, що в цих умовах вже є можливість, щоб забезпечити більш відкриту роботу парламенту», - зазначила вона.

Скрипник наголосила на тому, що коаліція громадських організацій, що опікується захистом прав постраждалих від збройної агресії проти України звертається до українського парламенту з тим, щоб зробити роботу Ради більш відкритою для громадянського суспільства.

«Це робиться саме для того, щоб можна було донести актуальні проблеми, можливі шляхи їх вирішення і разом знайти той механізм, який допоможе», - пояснила голова правління Кримської правозахисної групи.

На думку активістки, абсолютно реальним є повернення порядку денного засідання комітетів, щоб ГО розуміли, які законопроєкти будуть розглядатися. Водночас можуть бути виключення щодо проєктів законів, які стосуються питань національної безпеки, оборони.

Вона зазначила, що повернення порядку денного засідань комітетів ВР та можливість онлайн-участі представників громадськості в цих засіданнях є важливим кроком для залучення профільних громадських, експертних організацій, людей на яких спрямовані такі законодавчі ініціативи для покращення ефективності роботи «саме з тих питань, які в першу чергу стосуються постраждалих».

«Ми вважаємо, що наші рекомендації Верховна Рада може точно виконати в цьому році. Виконання цих рекомендацій дійсно забезпечить більш якісну роботу, яка буде відповідати сьогоднішнім реаліям», - резюмувала Скрипник.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила постанову, якою передбачено роботу в закритому режимі. До кінця дії воєнного стану парламент України працюватиме без присутності журналістів та без прямих трансляції засідань ВР.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут – Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-