«Зерновий коридор» – якими можуть бути альтернативи угоди

«Зерновий коридор» – якими можуть бути альтернативи угоди

Укрінформ
20 липня, 12:00  - брифінг на тему: "«Зерновий коридор» – якими можуть бути альтернативи угоди".

Організатори: Ukraine Media Center — Ukrinform.

Учасник: Василь Боднар - Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині (онлайн).

Теми для обговорення:

  • Зернова угода без Росії – можливі формати та учасники.
  • Військово-промислова співпраця України та Туреччини.
  • Повернення командирів «Азова» до України: деталі.

Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/, українською та англійською мовами.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

Туреччина зацікавлена в продовженні Чорноморської зернової ініціативи - посол України

Туреччина зацікавлена в продовженні Чорноморської зернової ініціативи, тому Україна сподівається на турецько-російські переговори стосовно цього.

Про це заявив посол України Василь Боднар на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Абсолютно правильно, що Туреччина зацікавлена в продовженні цієї зернової ініціативи. З одного боку це дійсно постачання до Туреччини, це переробка в Туреччині, це можливість посилювати свої переговорні позиції як медіатор чи посередник. Це також посилює глобальну роль Туреччини», - сказав він.

Дипломат пояснив, що більшість країн, куди постачається українське зерно, вдячні Україні та Туреччині. Боднар додав, що важелі впливу в Туреччині на Росію є, висловивши сподівання, що відбудуться відповідні переговори на двосторонньому рівні.

Крім того, посол переконаний, що Україна триматиметься позиції, що зернова ініціатива має бути продовжена.

«Сам зерновий коридор ніхто не відміняв. Пропозицію про використання прибережних держав, як Румунію і Болгарію, я висловив як пропозицію, одну з альтернативних ідей, але це поки що не обговорюється на офіційному рівні», - зауважив Боднар.

«Суть нашої зернової пропозиції: продовжувати використовувати те, що ми маємо. Але, звичайно, це не виключає можливості опрацьовувати альтернативні формати й альтернативні можливості», - додав він.

Посол також відзначив, що Україна не має можливості забезпечувати військовий ескорт кораблів, і ніхто з міжнародних партнерів не готовий узяти на себе відповідальність за фізичну охорону суден чи вступати в збройні сутички з Росією, Тому Україна сподівається, що турецька сторона проведе переговори з країною-агресором і все-таки переконає їх повернутися до попередньо досягнутих домовленостей.

Як повідомлялося, російська сторона у понеділок, 17 липня, надіслала Туреччині, Україні та ООН свої заперечення щодо продовження зернової угоди та де-факто припинила її дію.

Чорноморська зернова угода була укладена у липні 2022 року. Задля цього були підписані два документи: за участю ООН, Туреччини та України й окремо – ООН, Туреччини й Росії.

Дія угоди кілька разів продовжувалась.

Посол України: Прапор ООН не захистить судна у зерновому коридорі від російських ракет, потрібні активні дії

Посол України в Туреччині Василь Боднар сумнівається, що прохід зерновим коридором вантажних суден під прапором ООН зможе захистити їх від російських ракет, і вважає, що ООН має бути більш активною у захисті порушених Росією суверенних прав України.

Про це дипломат сказав на брифінгу на тему: "«Зерновий коридор» – якими можуть бути альтернативи угоди" в Медіацентрі Україна -Укрінформ.

За словами Боднара, він не бачить жодного практичного виміру озвучуваної експертами ідеї відправляти зерновим коридором вантажні судна під прапором ООН.

"Чи прапор ООН гарантує від того, що російська ракета не прилетить на палубу і не потопить суховантаж із зерном? Сумніваюся, оскільки ми вже чули заяву Міністерства оборони країни-агресора про те, що будь-які кораблі, які будуть іти в Україну, вважаються військовою ціллю. Це насправді піратство, і тут не треба ані прапора ООН, ані будь-якого іншого", - сказав посол України.

Він зазначив, що кораблі з гуманітарним вантажем чи продукцією невійськового характеру можуть спокійно переміщатися відкритими міжнародними водами, а тим, що Росія їх закриває, вона порушує міжнародне морське право.

"І тут треба думати, як убезпечити судна від цих атак. Я згоден з Президентом (Зеленським - ред.), що ООН має бути більш активною у плані не проштовхування інтересів країни-агресора, зокрема щодо аміакопроводу, а щодо захисту суверенних прав України, які порушені російською війною. Це абсолютно справедливий меседж, на який треба реагувати діями, а не спробами задобрити диктатора Путіна", - заявив Боднар.

Він також зазначив, що час до перемовин президентів Туреччини і Росії є не "мертвим сезоном, а періодом переговорів".

"Ми чітко розуміємо, що ініціатива має бути продовжена - вона потрібна для гарантування продовольчої безпеки і для нас. Переконаний, що наші перевізники будуть шукати обхідні шляхи вивезення зерна, поки не працює зерновий коридор, залізницею, через Дунай, можливо, ще якісь варіанти. Звичайно, треба думати над альтернативними морськими шляхами... Крім того, мені здається, що треба більш активно залучати ті країни, які були найбільшими реципієнтами українського зерна, зокрема Китай, Іспанію, країни Африки", - резюмував дипломат.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський заявив 19 липня, що очікує від Організації Об'єднаних Націй практичних дій задля забезпечення безпеки зернового коридору, а не лише заяв.

Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що вихід Росії з Чорноморської зернової ініціативи і пов’язані з цим виклики будуть серед головних тем зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС.

Туреччина позитивно реагує на звернення України щодо звільнення військовополонених - посол Боднар

Питання звільнення українських військовополонених постійно перебуває на порядку денному українсько-турецьких відносин, Туреччина позитивно відгукується на звернення України і діє конструктивно.

Про це сказав посол України в Туреччині Василь Боднар на брифінгу на тему: "Зерновий коридор" – якими можуть бути альтернативи угоди" в Медіацентрі Україна-Укрінформ.

"Туреччина, як медіатор, відіграє роль в обмінах (військовополоненими - ред.) і передачі звернень, починаючи від держави і закінчуючи членами родин. Це питання (про звільнення українських військовополонених - ред.) постійно перебуває на порядку денному двосторонніх відносин, і Туреччина на це позитивно відгукується - мова йде не лише про оборонців Азовсталі, а про військовополонених загалом, викрадених дітей, цивільних, які перебувають у російських в'язницях, про політичних заручників, які були захоплені в Криму... Це великий шмат роботи, турецька сторона проявляє тут конструктивність, і звичайно, ми з нею співпрацюємо", - поінформував Боднар.

Водночас він зауважив, що в цьому сенсі багато що залежить від успішності перемовин з країною-агресором.

"Тому тут треба все враховувати в комплексі. Звісно, ми будемо продовжувати цю роботу", - запевнив дипломат.

Як повідомляв Укрінформ, Україна 8 липня повернула на Батьківщину п'ятьох захисників Маріуполя та Азовсталі - командирів підрозділів, які перебували в Туреччині після звільнення з російського полону.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган 12 липня заявив, що командирів полку "Азов" повернули на прохання України, жодних домовленостей з Росією цим рішенням Анкара не порушила. За словами Ердогана, він відпустив захисників Азовсталі додому тільки тому, що про це його попросив Президент України Володимир Зеленський.

Україна наступного тижня проведе перемовини з Туреччиною про співпрацю у сфері БПЛА - посол

Україна наступного тижня проведе перемовини з Туреччиною про співпрацю у сфері безпілотної авіації та авіаційної техніки високих технологій в рамках Міжнародної виставки оборонних технологій IDEF 2023 у Стамбулі.

Про це повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар на брифінгу на тему: «Зерновий коридор» – якими можуть бути альтернативи угоди» в Медіацентрі Україна-Укрінформ.

«Наступного тижня буде велика оборонна виставка, в ній братимуть участь представники України, і там очікується продовження тих переговорів, які ми попередньо вели, по сфері безпілотної авіації, авіаційної техніки високих технологій і деяких інших сфер, які зараз вкрай важливі для України, а також зміцнюють нашу оборонну співпрацю і дозволяють обом країнам кооперуватися і співпрацювати на взаємовигідних умовах", - сказав дипломат.

Як повідомлялося, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін 10 липня поінформував, що турецька компанія Baykar розпочала будівництво заводу з виробництва безпілотників Bayraktar в Україні.

Раніше повідомлялося, що турецька компанія Baykar отримала ліцензійні дозволи на виробництво Bayraktar TB2 та Akıncı в Україні. У 2025 році цей завод має запрацювати, обсяг інвестицій у нього становить 95,5 млн дол.

У БпЛА Akıncı використовуватимуть українські двигуни МС-500 та АІ-450 – залежно від вибору клієнта, а Kızılelma комплектуватимуться українськими двигунами АІ-25.

16-та Міжнародна виставка оборонних технологій IDEF 2023 відкриється 25 липня у Стамбулі.

Відео:

Video:

ґ

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-