Підсумки роботи

Підсумки роботи "Репортерів без кордонів" в Україні

Укрінформ
17 травня, 11:00 - пресконференція  на тему: “Підсумки роботи "Репортерів без кордонів" в Україні”.

Організатор: "Репортери без кордонів".

Учасники: Крістоф Делуар - генеральний секретар "Репортерів без кордонів"; Оксана Романюк - директорка Інституту масової інформації, модераторка; Світлана Остапа - голова Наглядової ради Суспільного.

Коротко.  Захід присвячений першій річниці відкриття у Києві Центру свободи преси. "Репортери без кордонів" (RSF) розкажуть про те, що зроблено за рік, поділяться новими напрацюваннями та дадуть оцінку ситуації зі свободою слова в Україні.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

«Репортери без кордонів» зареєстрували понад 50 випадків обстрілів журналістів

Міжнародна неурядова організація «Репортери без кордонів» зафіксувала понад 50 випадків, коли артилерійський вогонь направлявся на журналістів, і переважно робилося це навмисно.

Про це генеральний секретар «Репортерів без кордонів» Крістоф Делуар сказав на пресконференції в Укрінформі.

«Це війна, протягом якої відбуваються злочини проти журналістів, проти медіа. Понад 20 журналістів стали жертвами воєнних злочинів. На них полюють. «Репортери без кордонів» зареєстрували більш як 50 випадків, коли артилерійський вогонь був направлений на журналістів, і в понад половині випадків це було зроблено навмисно», - підкреслив Делуар.

Як зазначила директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк, нещодавно на фронті загинув фотограф-натураліст Денис Кривий. «З початку вторгнення Росії 10 наших колег загинуло під час виконання професійних обов’язків, 13 загинуло внаслідок обстрілів або влучання російської ракети та решта колег загинули, захищаючи нас. Ми пам’ятаємо усіх колег і будемо добиватися того, щоб кожна з цих смертей була розслідувана і всі винні були покарані», - сказала вона.

Як повідомлялося, за даними ІМІ, Денис Кривий став 58-м медійником, який загинув унаслідок російської агресії.

«Репортери без кордонів» привезли Україні рекомендації щодо розвитку вільних медіа

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» привезла Україні рекомендації щодо подальшого розвитку вільних медіа.

Про це генеральний секретар «Репортерів без кордонів» Крістоф Делуар сказав на пресконференції в Укрінформі.

«Ми приїхали для того, щоб захищати медіа та надати специфічні рекомендації та шляхи вирішення проблем. Хочемо представити те, що ми вважаємо дорожньою картою для розвитку вільних медіа. І це має стати допомогою для відбудови поствійськового демократичного середовища медіа в Україні. Ми будемо рекомендувати Президенту Зеленському та його офісу впроваджувати наші рекомендації», - сказав Делуар.

Загалом «Репортери без кордонів» радять владі зробити вісім кроків задля покращення ситуації. У першу чергу пропонують зменшити дискримінацію у темі висвітлення подій війни. Задля цього необхідно поліпшити процес акредитації ЗМІ, не вносити журналістів до «чорних списків».

Вони звернули увагу не необхідність включення на рівних умовах всіх українських каналів у мовлення телемарафону «Єдиних новин». Радять гарантувати незалежність регуляторів мовлення, забезпечити фінансування журналістської діяльності під час війни та для відбудови медіапростору після її завершення, активно залучаючи міжнародні фонди. Президенту пропонують запровадити повне фінансування державного органу мовлення.

Представники організації також радять врегулювати питання прозорості медіа, впроваджувати нові ініціативи. «У глобалізованому просторі треба продовжувати захищати свободу слова, але балансувати при цьому між нею та надійною перевіреною інформацією. Це нова регуляторна політика, направлена на регулювання інформаційного простору. Ми рекомендуємо українському уряду дослідити цю структуру», - додав Делуар.

Як повідомляв Укрінформ, організація «Репортери без кордонів» зафіксувала понад 50 випадків, коли артилерійський вогонь направлявся на журналістів, і переважно робилося це навмисно.

Відео:

Video:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-