Презентація щорічного моніторингу базової доступності 100 державних онлайн-ресурсів

Презентація щорічного моніторингу базової доступності 100 державних онлайн-ресурсів

Укрінформ
11 травня, 12:00 - презентація щорічного моніторингу базової доступності 100 державних онлайн-ресурсів.

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Учасники: Мстислав Банік - керівник із розвитку електронних послуг, Міністерство цифрової трансформації України; Володимир Брусіловський - менеджер «Проєкту підтримки Дія» Програми розвитку ООН в Україні; Тетяна Ломакіна - Уповноважена Президента України з питань безбар'єрності; Дмитро Попов - консультант із питань цифрової доступності в Програмі розвитку ООН в Україні, сертифікований спеціаліст Міжнародної асоціації фахівців з вебдоступності. 

Коротко. Наскільки доступні й зручні онлайн-ресурси держорганів для користувачів із порушеннями зору? Яких помилок вебдоступності найчастіше припускаються розробники держсайтів? Чи є прогрес у підвищенні доступності цих вебресурсів протягом останніх двох років? 

Дослідили ці питання представники Міністерства цифрової трансформації України в межах щорічного моніторингу базової доступності 100 державних онлайн-ресурсів. Мета моніторингу – оцінити доступність сайтів, виявити недоліки та сприяти їх усуненню. 

Дослідження проводиться вже другий рік поспіль, щоб відстежити зміни з базовою вебдоступністю державних сайтів. 

Аналіз реалізується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки Швеції.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV 

Також трансляція буде доступна на офіційній сторінці Мінцифри у Facebook та на Фейсбук-сторінці Програми розвитку ООН в Україні. 

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

В Україні зростає рівень доступності державних сайтів органів влади

В Україні поступово зростає рівень доступності державних сайтів органів влади. 73 онлайн-ресурси зі 100 проаналізованих на початок 2023 року мали базову доступність на середньому рівні та вище середнього. У 2021 році показники були нижчі – 61 сайт зі 100.

Про це свідчить дослідження базової доступності державних ресурсів, проведене на замовлення Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні наприкінці 2022 – на початку 2023 року та презентоване в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Про доступність варто говорити не лише в тому контексті, що люди мають доступ, це – про зручність та легкість у використанні. Є громадяни, яким потрібні більш глибокі особливості по функціоналу сайтів та мобільних застосунків. Насамперед це стосується державних сервісів, адже мільйони українців ними користуються. І це дослідження є надзвичайно важливим, оскільки визначає ті моменти, над якими потрібно працювати та вдосконалювати», - наголосив керівник із розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України Мстислав Банік.

Під час дослідження проаналізовано 100 сайтів органів виконавчої влади центрального та місцевого рівнів, вирахувано їхній показник базової доступності та рівень базової доступності, а також виконано порівняння результатів моніторингу за 2021 і 2022 роки для 87 сайтів, що оцінюються два роки поспіль. 13 з них були неактивні, тому цього року їх замінили іншими.

За його результатами виявлено, що лише одному із сайтів можна присвоїти максимальну оцінку базової доступності (10 балів). Загалом, 3% вебсайтів мають високий рівень (Електронний кабінет перевізника; портал «Дія.Безбар’єрність» та сайт Харківської обласної державної адміністрації), 17% – достатній, 53% – середній і 27% – низький рівень базової доступності.

Найчастіше проблеми доступності пов’язані з 5 основними показниками з 10: надання механізму для швидкого переходу до основного вмісту сторінки, достатня контрастність тексту, маркування фокуса клавіатури, наявність доступного тексту для всіх гіперпосилань, відсутність помилок у коді сторінки. Понад половина (52%) всіх досліджених сайтів не досягли цих складових.

Загалом дослідження показало, що на 99 зі 100 вебсайтів наявні проблеми з доступністю. Це означає, що електронні послуги, які надаються за допомогою цих онлайн-ресурсів, можуть бути частково або повністю недоступними, зокрема, для людей з інвалідністю та похилого віку.

Моніторинг проведено за спеціальною методикою, розробленою 2021 року на замовлення Програми розвитку ООН в Україні. Вона заснована на принципах Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) – найпоширеніших у світі настанов з оцінки вебдоступності.

Настанови розроблені з метою забезпечення єдиного спільного стандарту доступності вебвмісту, що задовольняє потреби окремих осіб, організацій та урядів на міжнародному рівні. Більшість країн ЄС прийняли WCAG як обов’язковий стандарт для державних і муніципальних вебресурсів.

Відео:

Video:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-