Захист прав внутрішньо переміщених осіб: 2022 рік. Нові виклики — нові рішення

Захист прав внутрішньо переміщених осіб: 2022 рік. Нові виклики — нові рішення

Укрінформ
14 листопада, 10:00 - онлайн-презентація посібника корисної інформації для переселенців "Захист прав внутрішньо переміщених осіб: 2022 рік. Нові виклики — нові рішення". 

Організатор: Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез».

Спікери: Валерія Вершиніна - правова експертка «БФ «ССС»; Тетяна Дементьєва - керівниця програми «Єднання заради дії» в Україні; Микола Кужельний - голова Служби Уповноваженого з питань ВПО Міністерства реінтеграції; представник Міністра цифрової трансформації України.

Теми до обговорення:

  • Як держава захищає права ВПО в умовах активної фази бойових дій?
  • Як ключові міністерства долають виклики війни?
  • Як розвиток цифрової інфраструктури впливає на посилення стійкості громад та підтримки постраждалого населення сьогодні?
  • Як міжнародні організації підтримують переселенців в Україні сьогодні?

Коротко. Посібник містить матеріали, які можуть використовувати в повсякденному житті як переселенці, так і представники громадських організацій та фахівці органів державної/місцевої влади, що дотичні до надання соціальних, адміністративних, юридичних послуг тим, хто постраждав від військової агресії РФ проти України. Збірка включає розширену інформацію про послуги та механізми надання допомоги в контексті сьогодення, а саме в умовах карантину та воєнного стану. Це і питання призначення соціальних виплат, надання публічних послуг, надання спеціальних статусів, права дітей, виплати пенсіонерам, питання житла тощо.

Довідково.  В межах програми Єднання заради дії, що спрямована на посилення стабілізації України через сприяння інтеграції ВПО, підвищення згуртованості громад, надання всебічної підтримки щодо розробки місцевих та національних планів інтеграції та зменшення вразливості груп ВПО, юристи Благодійного фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» проаналізували понад 80 нормативно-правових актів і на їх основі склали методичні рекомендації, що простою мовою трактують складні державні послуги для переселенців і процедури їхнього отримання. Збірка підготовлена у партнерстві з Міністерством реінтеграції України, Міністерством цифрової трансформації України.

Формат заходу – онлайн.

Журналісти зможуть поставити питання онлайн.

Акредитація представників ЗМІ: aterletska@radnyk.org 

Акредитація триватиме до 9:30 14 листопада, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Розробники презентували посібник для переселенців з інформацією про послуги та допомогу

Для внутрішньо переміщених осіб розробили посібник, що містить розширену інформацію про послуги та механізми надання допомоги.

Про це розповіли експерти під час онлайн-презентації посібника для переселенців "Захист прав внутрішньо переміщених осіб: 2022 рік. Нові виклики — нові рішення", передає кореспондент Укрінформу.

«Україна зіштовхнулася з таким великим переміщенням людей, якого не знала Європа ще з часів Другої світової війни. За різними оцінками майже третина України знаходиться в стані переміщення. До того ж ці переміщення відбуваються хаотично, люди можуть переїхати в одне місце, потім вимушені їхати в інше. Міністерство реінтеграції працює постійно з партнерами, з громадськими організаціями над удосконаленням законодавства і нормативної бази. Одна з важливих задач - поновити доступ до реєстрів та сприяти, щоб люди могли отримувати адміністративні послуги і допомоги вчасно», - сказав голова Служби Уповноваженого з питань ВПО міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Микола Кужельний.

Він подякував фахівцям міністерства цифрової трансформації, інших органів виконавчої влади та організацій, які спільно напрацьовують актуальні матеріали для внутрішньо переміщених осіб.

«В Україні налічується як мінімум 6,9 мільйона переселенців, а з настанням зими ця цифра може зростати. Для вирішення цих проблем міжнародна некомерційна організація IREX розробила програму «Єднання заради дії», що сприяє інтеграції ВПО, підвищенню згуртованості громад, зменшенню вразливості груп ВПО», - наголосила керівник програми «Єднання заради дії» в Україні Тетяна Дементьєва.

Вона додала, що програма фінансується Державним департаментом США. І якщо український уряд забезпечує базові потреби для ВПО (щомісячні виплати, сприяння у працевлаштуванні, забезпечення житла), то «Єднання заради дії» дбає про не менш важливі потреби - соціальні, культурні, освітні, гуманітарні. Для подолання цих викликів у рамках програми організовано локальні тренінги, групи підтримки, а також триває забезпечення методичними ресурсами.

Відтак у рамках програми «Єднання заради дії» юристи Благодійного фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» проаналізували понад 80 нормативно-правових актів і на їх основі склали методичні рекомендації, що простою мовою трактують складні державні послуги для переселенців і процедури їхнього отримання.

Фахівці презентували збірку важливих матеріалів для переселенців. Цей посібник містить інформацію, яку можуть використовувати в повсякденному житті як переселенці, так і представники громадських організацій та фахівці органів державної і місцевої влади, що дотичні до теми ВПО.

Збірка включає розширену інформацію про послуги та механізми надання допомоги в контексті сьогодення, а саме в умовах карантину та воєнного стану.

Посібник складається з 12 розділів. У ньому висвітлені й деталізовані питання починаючи з довідки ВПО та взяття на облік. Також - про допомогу на проживання переселенцям, механізм отримання державних допомог та пільг, забезпечення прав дітей та молоді, права ВПО на отримання публічних послуг, забезпечення житлом, процедуру подання інформації про пошкоджене та знищене майно внаслідок бойових дій і багато іншого.

Збірка підготовлена у партнерстві з міністерством реінтеграції України та міністерством цифрової трансформації України.

Як повідомляв Укрінформ, усі внутрішньо переміщені особи, заяви яких були подані через портал «Дія» до 30 квітня, мають право на отримання допомоги на проживання.

Відео:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-