Злочини сексуального характеру російських окупантів на території України

Злочини сексуального характеру російських окупантів на території України

Укрінформ
3 травня,  18:00 - брифінг на тему: "Злочини сексуального характеру російських окупантів на території України".

Організатори:  Медіа Центр Україна - Укрінформ.

Спікери: Ольга Стефанішина - віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України; Праміла Паттен - спеціальний представник Генерального секретаря ООН з питань сексуального насильства в умовах конфлікту.

Коротко.  Оскільки продовжують з’являтися повідомлення про сексуальне насильство в контексті війни в Україні, Заступниця генерального секретаря ООН - спеціальна представниця з питань запобігання сексуальному насильству в конфліктах пані Праміла Паттен прибуде з офіційною місією в Україну, Польщу, Молдову та Брюссель, щоб побачити, як Організація Об’єднаних Націй може найбільш ефективно підтримувати національні органи влади та інших суб’єктів у зміцненні документації та розслідування заяв про сексуальне насильство, пов’язаного з військовими діями, а також забезпечити доступність багатосекторальних послуг, орієнтованих на постраждалих, та посилити боротьбу з торгівлею людьми в регіоні.

Формат заходу – офлайн (Зала 1) - онлайн (Zoom)

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та  онлайн через ZOOM.

Прохання до журналістів прибувати за півгодини до заходу.  

Акредитація представників ЗМІ: ukraine.media.centre.kyiv@gmail.com

Акредитація триватиме до 17:00 3 травня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання, після чого буде надано доступ до посилання на захід в Zoom. 

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV 

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

В Україні планують відкрити центри для допомоги жертвам сексуального насильства

Держава планує розгорнути центри для надання допомоги громадянам, які стали жертвами сексуального насильства під час російського вторгнення, по всій країні.

Про це заявила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина на спільному зі спец представницею ком генерального секретаря ООН Прамілою Паттен брифінгу в медіацентрі Україна - Укрінформ.

«Як першочерговий захід ми плануємо розгорнути по всій території України, у першу чергу в містах, де масово переміщені громадяни, у містах, куди переїжджають громадяни України в рамках зелених коридорів, у рамках евакуації, а також в частинах території України, яка звільнена від російської окупації, (центри – ред.) щодо роботи з такими громадянами, де вони зможуть отримати психологічну, медичну, медикаментозну та правову допомогу», - сказала вона.

Стефанішина наголосила, що уряду важливо почати масштабну роботу зі створення умов для фіксації випадків сексуального насильства та надання необхідної допомоги.

Крім того, віцепремʼєр поінформувала, що уряд вже розгорнув 24 бригади соціально-психологічної допомоги, які вже працюють на території України з громадянами. Вона також зазначила, що започаткована співпраця з представницею ООН сформує відповідні рекомендації, які ляжуть в основу подальшої політики держави.

«Не мовчіть, тому що сексуальне насильство впливає не тільки на жертв, але впливає на їхні сімʼї, цілі громади. Це мовчазна зброя… Я звертаюся до жертв і закликаю жертв насильства: «Ви не відповідаєте за те, що з вами сталося, і ви маєте переносити вину на тих, хто це скоює», - закликала зі свого боку спецпредставниця генсека ООН з питань сексуального насильства в умовах конфлікту.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок, 3 травня, уряд України та спеціальний представник генерального секретаря ООН Праміла Паттен підписали рамковий документ про співпрацю щодо запобігання та реагування на сексуальне насильство під час конфлікту.

Станом на 27 квітня Офіс омбудсмена отримав уже близько 400 звернень щодо сексуального насильства з боку російських загарбників.

Video:

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-