Евакуація із зони бойових дій. Взаємодія держави, громадських організацій та міжнародних структур

Евакуація із зони бойових дій. Взаємодія держави, громадських організацій та міжнародних структур

Укрінформ
20 квітня, 14:00 - пресконференція на тему: «Організація евакуації тимчасово переміщених осіб із зони бойових дій. Взаємодія держави з громадськими організаціями та міжнародними структурами»

Організатор: Укрінформ

До участі запрошені: Ірина Верещук – віце-прем’єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України; Денис Красніков – віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців; Людмила Лемріні – президент шведсько-української Торгової Палати в Скандинавії; Іван Степурін – директор Міжнародного благодійного фонду «Твоя Доброта»; Вікторія Гриб – народний депутат України; Павло Кириленко – голова Донецької обласної військової адміністрації; Максим Козицький – голова Львівської обласної військової адміністрації; Андрій Плахотнюк – Надзвичайний та Повноважний Посол України в Швеції; Костянтин Воробйов – радник голови Українського союзу промисловців і підприємців, координатор маршруту, модератор.

Формат заходу - офлайн-онлайн (Zoom)

Журналісти зможуть поставити питання онлайн через ZOOM.

Акредитація представників ЗМІ: pressroomu@gmail.com

Акредитація триватиме до 13:00 20 квітня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання, після чого буде надано доступ до посилання на захід в Zoom. 

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV 

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Українців з «гарячих» областей просять евакуюватися, поки є такий шанс

Українців з «гарячих» областей представники влади та громадських організацій закликають евакуюватися. Наприклад, нині діє програма екстреної евакуації багатодітних сімей, дітей-сиріт та дітей з інвалідністю з населених пунктів Донецької області до Королівства Швеція, тому людям варто скористатися цією можливістю.

Про це народний депутат України Вікторія Гриб сказала на пресконференції в Укрінформі.

«Набагато легше буде українським воїнам захищати наші території, якщо вони будуть знати, що цивільні вже знаходяться у безпеці. Оце сьогодні головне», - сказала вона та додала : «Я закликаю всіх подумати про безпеку своїх дітей, бо завтра вже може бути пізно. Подивіться, будь ласка, на Маріуполь, на Волноваху. Люди, мені здається, віддали б усе для того, щоб їхні близькі були у безпеці, але, на превеликий жаль, не було у них такої можливості, й вони залишалися до останнього моменту у своєму місті, а потім не могли вже виїхати. Не гайте час, приймайте рішення, а ми вам допоможемо, будемо шукати, куди вам їхати».

Парламентарка підкреслила, що мирне населення має розуміти, що ворог безжальний, він не відступить, далі в деяких регіонах ситуація може погіршитися, то ж не варто цього чекати. «Ворог зараз намагається зібрати дуже багато сил на Донбасі і захопити його. Тому насамперед ми звертаємося до жителів Донецької області та інших областей, де гаряче. Це і Запорізька область, і Харківська та інші», - підкреслила Гриб.

Вона зазначила, що нині працює програма, завдяки якій українці можуть евакуюватися за кордон. Зокрема, за підтримки уряду України МБФ «Твоя Доброта» спільно зі Шведсько-Українською Торгівельною Палатою та Українським союзом промисловців і підприємців проводить екстрену евакуацію багатодітних сімей, дітей-сиріт та дітей з інвалідністю з населених пунктів Донецької області до Королівства Швеція.

Директор Міжнародного благодійного фонду «Твоя Доброта» Іван Степурін звернувся до мешканців сходу України: «Від вас потрібне тільки бажання на евакуацію та вийти з нами на зв’язок. А все інше ми зробимо так, щоб ви опинилися у безпечному місці, покинули зону важких воєнних ризиків», - сказав він.

Степурін додав, що люди можуть звернутися на гарячу лінію: +38 (095) 411-68-17.

За словами президента шведсько-української Торгової Палати в Скандинавії Людмили Лемріні, у Швеції українців зустріли на гідному рівні. Всі мами з дітьми, які приїхали в рамках цієї програми, розселені у родини. Деякі шведські сім'ї прихистили їх строком від 2 до 6 місяців. Українців там підтримують та забезпечують усім необхідним. Волонтери допомагають.

Як наголосив віцепрезидент Українського союзу промисловців і підприємців Денис Красніков , програма евакуації працює не тільки за допомогою цих організації, долучаються й представники бізнесу, які працюють у різних регіонах. Вони надають транспорт, товари першої необхідності, організовують переговори та шукають житло для переселенців. Ведеться робота з представниками канадського бізнесу, а також низки країн ЄС. «Для того, щоб якомога швидше евакуювати найбільш незахищені верстви населення, а з іншого боку забезпечити певні гуманітарні пакети для того, щоб на перший цей складний період вони змогли забезпечити себе, своїх дітей та таким чином пом’якшити негативні наслідки війни. Запрошую всіх підприємців, які входять до Українського союзу промисловців і підприємців, та інші бізнес-асоціації й окремі бізнеси до співпраці», - сказав він.

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ), станом на 8 квітня, 4,44 млн громадян України виїхали за межі країни з початку російського вторгнення.

Люди, які евакуюються із зони бойових дій, можуть отримати допомогу в хабі на Арені Львів

Усі, хто евакуюється до Львова з регіонів, де тривають бойові дії чи обстріли, зокрема зі сходу України, можуть отримати допомогу і тимчасовий прихисток у хабі, розгорнутому на Арені Львів.

Про це розповів на пресконференції в Укрінформі заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний.

“У нас фактично з перших днів розгорнуто хаб на території Арени Львів, він удосконалюється, ми намагаємося його зробити максимально зручним для людей, які там є зараз. Це те місце, де можна перебувати в короткостроковому форматі — з тим, щоб або далі рухатися до західного кордону, або залишатися і розміщуватися на території області. Сьогодні ми також очікуємо два потяги, що везуть людей з Донецької області. Звідти людей забирають автобусами-шатлами і довозять на Арену-Львів, де вони мають можливість відпочити, поїсти, дочекатися родичів чи знайомих і прийняти якесь рішення, що їм робити далі”, - розповів Загайний.

Він також додав, що місцева влада спільно з громадськими активістами та волонтерами організовує і доїзд людей, особливо мам з малолітніми дітьми, зі Львова до кордону - до одного з шести переходів. Цим, за словами Загайного, опікується і низка громадських організацій — польських, англійських та італійських.

Як раніше повідомляв Укрінформ, у Львові для переселенців при допомозі польського уряду зводять модульні містечка, у вівторок 250 переселенців уже заселилися у перше таке містечко на 88 будинків, яке облаштували біля Стрийського парку.

Люди, які вирішують рухатися далі на захід, отримують допомогу та сприяння при перетині кордону.

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ), станом на 8 квітня, 4,44 млн громадян України виїхали за межі країни з початку російського вторгнення. Основними напрямками перетину кордону залишаються пункти пропуску в Львівській області.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-