«Детектор медіа» представляє власний інтерактивний інструмент NewsBoard

«Детектор медіа» представляє власний інтерактивний інструмент NewsBoard

Укрінформ
17 січня, 12:00 - презентація безкоштовного інструменту NewsBoard,  що дозволяє оцінити у режимі онлайн якість новин на українському телебаченні 

Організатор: ГО «Детектор медіа».

Учасники: Галина Петренко - директорка ГО «Детектор медіа»; Ксенія Ілюк - медіааналітикиня ГО «Детектор медіа»; Отар Довженко - головний редактор онлайн-видання «Детектор медіа».

Коротко. NewsBoard - це новий проєкт «Детектора медіа», що дозволяє оцінити якість новин на українському телебаченні власноруч самому споживачу. Інтерактивний інструмент дає змогу побачити, які теми найчастіше з’являються у вечірніх новинах восьми центральних телеканалів, чи дотримуються ці телеканали журналістських стандартів, де виходять матеріали з ознаками замовності на користь політиків, компаній та медіавласників тощо.

У NewsBoard зібрані дані про випуски новин, які виходять у прайм-таймі телеканалів СТБ, ICTV, «Україна», «Інтер», «UA: Першого», «1+1», Першого незалежного і 5 каналу. Дані зібрані за останні три роки, моніторинг проводиться на основі методології моніторингу телевізійних і радійних програм; дані оновлюються щотижня. 

NewsBoard буде цікавим всім, хто стежить за якістю контенту на українському телебаченні: медійній спільноті, журналістам, професійним громадським та правозахисним організаціям, аналітикам, дослідникам, донорам, активним представникам громадянського суспільства. 

Довідково. Презентація проводиться ГО «Детектор медіа» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

На захід запрошуються представники міжнародних організацій, громадського сектору та медіа. Буде забезпечено синхронний переклад на англійську мову.

Контактна особа від «Детектор медіа» з організаційних питань: Юля Зелінська (098-446-61-95, zelin.tk@gmail.com).

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV та на Facebook сторінці «Детектор медіа».

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов’язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Відповідно до Постанови МОЗ №-18 від 19 жовтня 2021 року присутність на заході лише за наявності в усіх його учасників Covid-cертифікату або негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) та обов`язкової наявності засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів) за дотримання соціальної дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

«Детектор медіа» презентував інтерактивний інструмент, що дозволяє оцінити якість новин на телебаченні

Громадська організація «Детектор медіа» презентувала безкоштовний інструмент NewsBoard, який дозволяє глядачам оцінити у режимі онлайн якість новин на українському телебаченні .

Як зазначила на пресконференції в Укрінформі директорка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко, це новий інтерактивний інструмент.

«Запуск NewsBoard – це черговий крок нашої організації в напрямку застосування аналізу великих даних та штучного інтелекту для моніторингу контенту українських медіа, як традиційних телеканалів та інтернет-ЗМІ, так і соціальних мереж», - сказала Петренко.

NewsBoard дає змогу побачити, які теми найчастіше з’являються у вечірніх новинах восьми центральних телеканалів, чи дотримуються ці канали журналістських стандартів, де виходять матеріали з ознаками замовності на користь політиків, компаній та медіавласників.

У NewsBoard зібрані дані про випуски новин, які виходять у прайм-таймі телеканалів СТБ, ICTV, «Україна», «Інтер», «UA: Першого», «1+1», «Першого незалежного» і «5 каналу». Дані зібрані за останні три роки. Моніторинг проводиться на основі методології моніторингу телевізійних і радійних програм; дані оновлюються щотижня.

«У NewsBoard застосовано елементи штучного інтелекту та машинного навчання, щоб глибше проаналізувати розшифровані тексти головних випусків телевізійних новин. Наприклад, для визначення тональності згадок про політиків або органи влади», - додала Петренко.

NewsBoard буде цікавим всім, хто стежить за якістю контенту на українському телебаченні: медійній спільноті, журналістам, професійним громадським та правозахисним організаціям, аналітикам, дослідникам, донорам, активним представникам громадянського суспільства.

«ГО «Детектор медіа» продовжить розвивати NewsBoard, адже працює над розширенням кількості параметрів та форматів візуалізації даних . Можливо, у майбутньому буде збільшена і кількість телеканалів у моніторинговий вибірці», - додала директорка ГО «Детектор медіа».

За словами Петренко, незабаром «Детектор медіа» планує запустити ще один інструмент, який дозволить відстежувати тренди у суспільно-політичних темах українського сегменту Телеграму, Твіттера, Фейсбуку та Ютюбу. «Ми розширимося ще на Фейсбук та Ютюб як найбільш важливі та контентовмісні соціальні мережі», - додала вона.

Медіааналітикиня ГО «Детектор медіа» Ксенія Ілюк зазначила, що інструмент NewsBoard буде корисним і тим, хто хоче вже отримати готовий висновок, і тим, хто хоче самостійно дійти до певного висновку.

"Працюючи над NewsBoard, ми ставили собі декілька задач. Ми хотіли одночасно задовольнити аудиторію, яка може прийти, подивитися і отримати гарно проаналізований, готовий висновок. Тобто побачити візуалізацію. А також задовольнити тих, хто любить покопатися в даних. Тобто аналітики, дослідники, які хочуть глибше розібратися в темі. Тому, до прикладу, ми в нашому інструменті даємо можливість викачати всі дані, які використовуються для цих візуалізацій, щоб людина могла знайти саме те, що цікавить безпосередньо її", - сказала вона.

Презентація проєкту ГО «Детектор медіа» відбулася за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Відео (українська версія):

Відео (англійська версія):

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-