#ТиЖмать і «Знайте своє місце, жінко». Чим за останній рік по-сексистськи відзначилися ЗМІ?

#ТиЖмать і «Знайте своє місце, жінко». Чим за останній рік по-сексистськи відзначилися ЗМІ?

Укрінформ
7 грудня, 13:30 - пресконференція на тему: “#ТиЖмать і «Знайте своє місце, жінко». Чим за останній рік по-сексистськи відзначилися ЗМІ?”

Організатор: ГО “Інститут розвитку регіональної преси”.

Учасники: Єлизавета Кузьменко - голова ГО «Жінки в медіа», членкиня Комісії з журналістської етики; Анастасія Багаліка - координаторка з ґендерних питань проєкту «Кампанія проти сексизму в медіа та політиці «Повага» та платформа «Жінки - це 50% успіху України»; Тамара Марценюк - к.соц.н., доцентка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», ґендерна експертка Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ); Гала Скляревська - редакторка «Детектор медіа»; Яна Машкова - медіаналітикиня Інституту масової інформації (ІМІ); Ірина Тишко - голова Громадського альянсу «Політична дія жінок»; Єлизавета Сокуренко - журналістка, Центр прав людини ZMINA; Тимур Левчук - правозахисник; Ірина Виртосу - журналістка, Центр прав людини ZMINA, модераторка.

Коротко. У 2021 році сексизму не поменшало в політиці та медіа, тож в Україні втретє вручать Антипремію «Це Яйце!». Кому і за що — про це розкажуть ініціаторки Антипремії під час пресконференції.

Довідково. Антипремія «Це Яйце!» вручається медійними громадськими організаціями як некомерційна ініціатива з 2019 року та започаткована ГО «Жінки в медіа», Кампанією проти сексизму в медіа та політиці «Повага», ГО «Інститут масової інформації», Центру прав людини Zmina, ГО «Детектор медіа», ГО «Українська Гельсінська спілка з прав людини».

Цього року на антипремію подали 41 заявку, з яких оргкомітет сформував короткий список претендентів та претенденток на «перемогу».

У номінацію «Сексистський матеріал» потрапили матеріали або сюжети, що містять сексистські висловлювання та були оприлюднені на ТБ, друкованому чи онлайн ЗМІ або на радіо. 

У номінації «Сексистське висловлювання» представлені матеріали за сексизм від публічних осіб (чиновники, політики, лідери думок та інше), трансльовані в медіа чи соцмережах.

До спеціальної антипремії «Моралізатор року» увійшли повідомлення в ЗМІ про недбале виховання дітей з боку матерів, обвинувачення та присоромлення жінки, що вона «недостатньо справжня».

Офіційний хештег антипремії #цеяйце 

Сторінка у Facebook https://www.facebook.com/antipremiya 

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов’язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Відповідно до Постанови МОЗ №-18 від 19 жовтня 2021 року присутність на заході лише за наявності в усіх його учасників Covid-cертифікату або негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) та обов`язкової наявності засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів) за дотримання соціальної дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Названі "переможці" антипремії “Це яйце!” за сексистські публікації та висловлювання

У Києві оголошено “переможців” антипремії 2021 року “Це яйце!” за сексистські публікації в пресі й публічні висловлювання. Проте на церемонію вручення жоден із них не прийшов, хоча організатори завжди їх запрошують.

Про це сказала голова ГО «Жінки в медіа», член Комісії з журналістської етики Єлизавета Кузьменко на пресконференції в Укрінформі, яку провели організатори.

“Наш оргкомітет завжди запрошує всіх номінантів на вручення — і колишніх, і минулих. Якщо їм хочеться прийти, послухати й отримати свої “яйця”, ми завжди “за”. Прикро, що щороку сексизму не стає менше, але добре, що суспільна реакція на нього стає більш помітною”, - зазначила вона.

За словами організаторів, цьогоріч на конкурс надійшла 41 заявка, з яких оргкомітет сформував короткий список «номінантів».

Зокрема, у категорію «Сексистський матеріал» потрапили матеріали або сюжети, що містять сексистські висловлювання та були оприлюднені на ТБ, у друкованому чи онлайн-ЗМІ або на радіо. Зокрема, інтернет-видання «Коментарі» опублікувало статтю «Коментарі» запускають опитування «Найсексуальніші народні депутати України (жінки) — ТОП-25». Відзначено також інтернет-видання «Хвиля» і автора Всеволода Непогодіна за статтю «Украинская женщина как убийца семьи», в якій дискримінуються жінки, культивуються негативні гендерні стереотипи, містяться прямі образи, сексизм і ненормативна лексика. У номінацію потрапили й інтернет-видання «Радіотрек» та Максим Розенко за матеріал «Зґвалтував!? «Молодий красень-хореограф, за яким упадали зграї учениць», в якому відповідальність переноситься з кривдника на неповнолітню потерпілу від зґвалтування; телеканал «Україна» й автор Олександра Красновська за статтю «Чоловіки на шоу «Я везу тобі красу» розповіли, як реагують на великі груди»; «Події Закарпаття» та автор Василь Сочка за статтю «Закарпатські ліси отримали нового красуню-керівника», у заголовку якої йде об’єктивізація жінки та применшення її якості як фахівця, спецпроєкт телеканалу «1+1» «Код доступу» і ведуча Людмила Бадалян за представлені матеріали, які містять гендерні упередження як щодо чоловіків, так і щодо жінок.

У номінації «Сексистське висловлювання» представлені матеріали за сексизм від публічних осіб (чиновники, політики, лідери думок та інше), трансльовані в медіа чи соцмережах. У цій категорії "відзначили" народного депутата Іллю Киву за сексистські висловлювання на адресу журналісток у кулуарах Верховної Ради 29 квітня 2021 року (одній він заявив, що є сексистом, а іншій порадив записатися до фан-клубу його статевого органу), його колегу Сергія Рудика, який 28 січня 2021 року у парламенті, коментуючи виступ депутата від «Слуги народу» Мар’яни Безуглої, назвав її “дівчинкою, якій 32 роки”. Секретар Коростишівської міської ради на Житомирщині Юрій Сарапійчук був "номінований" за образливі висловлювання щодо депутата Юлії Юзефович («Дебілка, ідіотка, не людина… Але я вас поважаю як жінку»); а голова Миколаївської ОДА Віталій Кім «рекламував» свій регіон під час виступу на форумі «Україна 30», додавши на слайди фото жінки у топі й шортах і жіночі сідниці.

До спеціальної антипремії «Моралізатор року» увійшли повідомлення в ЗМІ про недбале виховання дітей з боку матерів, обвинувачення та присоромлення жінки, що вона «недостатньо справжня». У ній "відзначено" пресслужбу Херсонської поліції, яка повідомила про складення протоколу на матір за те, що батько привів дитину на майданчик і залишив її там на кілька годин без нагляду; пресслужбу Національної поліції, яка інформувала про покарання мами, яка лишила сина на батька, а хлопчик пішов шукати її; полтавського священника і депутата Олександра Дедюхіна, який назвав жінок, що відстоюють право розпоряджатися своїм тілом, «недорозвинутими особистостями».

Антипремія “Це яйце!”, що має вигляд символічного курячого яйця, вручається медійними громадськими організаціями як некомерційна ініціатива з 2019 року та започаткована ГО «Жінки в медіа», Кампанією проти сексизму в медіа та політиці «Повага», ГО «Інститут масової інформації», Центром прав людини Zmina, ГО «Детектор медіа», ГО «Українська Гельсінська спілка з прав людини». Вона покликана привернути увагу до проблеми стереотипного зображення жінок в українських ЗМІ та дискримінації за ознакою статі чи гендера, до якої вдаються українські публічні особи.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-