Як українці допомагають вразливим дітям та родинам під час COVID-19?

Як українці допомагають вразливим дітям та родинам під час COVID-19?

Укрінформ
29 листопада, 11:00 - пресконференція на тему: «Як українці допомагають вразливим дітям та родинам під час COVID-19?»

Організатори: МБО "БФ "СОС Дитячі Містечка" Україна.

Учасники: Сергій Лукашов - національний директор МБО "БФ "СОС Дитячі Містечка" Україна;   Володимир Вовк - заступник директора Департаменту з питань захисту прав дітей та забезпечення стандартів рівності Національної соціальної сервісної служби України; Олександра Литвиненко - керівниця відділу партнерств та розвитку Zagoriy Foundation;   Ксенія Семеняк - менеджерка по роботі з індивідуальними особами МБО "БФ "СОС Дитячі Містечка" Україна; Наталія Басараб - мама-вихователька ДБСТ (дитячого будинку сімейного типу) Басараб; Юлія Бєглєцова - PR-агенція  «UK communications», модератор.

Питання до обговорення:

  Як COVID -19 вплинув на стан дітей у вразливих родинах?

 Як українці допомагають вразливим дітям та родинам – обговорюємо загальнодержавну статистику.

  З’ясовуємо, які інструменти застосовують громадські організації, аби подолати проблеми. Що працює краще: онлайн чи офлайн допомога від благодійників?

 В Україні запрацював новий інструмент для підтримки вразливих родин – в чому суть і наскільки це ефективно?

Довідково. Пресконференція відбуватиметься у рамках проєкту “Комунікаційна підтримка запуску інноваційної моделі залучення ресурсів", який впроваджується за фінансової підтримки Zagoriy Foundation.

СОС Дитячі Містечка - недержавна благодійна організація, яка 18 років в Україні допомагає дітям-сиротам та сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах. Протягом цього часу понад 85 000 дітей та дорослих в Київській та Луганській областях отримали підтримку.

Фонд є частиною міжнародною федерації СОС Кіндердорф, яка представлена у 137 країнах світу та має 71-річний досвід роботи з дітьми, позбавленими батьківського піклування, та родинами у кризі.

Родинний благодійний фонд Zagoriy Foundation був створений у 2015 році Глібом, Катериною та Володимиром Загоріями для реалізації благодійних проєктів. Zagoriy Foundation системно впроваджує накопичений поколіннями сім'ї Загорій досвід благодійництва. Фонд на довготривалій основі підтримує важливі для українського суспільства ініціативи та бере участь у заходах, які спрямовані на популяризацію благодійної діяльності. Пріоритетним напрямом діяльності Фонду є розвиток культури благодійності в Україні. В цьому напрямі Фонд системно впроваджує сталі проєкти й окремі активності.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

 У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов’язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Відповідно до Постанови МОЗ №-18 від 19 жовтня 2021 року присутність на заході лише за наявності в усіх його учасників Covid-cертифікату або негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) та обов`язкової наявності засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів) за дотримання соціальної дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Унаслідок пандемії 80 тис. сімей опинилися у складних життєвих обставинах і побільшало дітей-сиріт - експерти

У складних життєвих обставинах внаслідок пандемії COVID-19 опинилися 80 тисяч сімей, а через смертність опікунів зростає кількість дітей-сиріт.

Про це розповіли на пресконференції в Укрінформі представники Національної соціальної сервісної служби України та Благодійного фонду "СОС Дитячі Містечка".

Як повідомив заступник директора Департаменту з питань захисту прав дітей та забезпечення стандартів рівності Національної соціальної сервісної служби України Володимир Вовк, унаслідок пандемії 80 тисяч сімей опинились у складних життєвих обставинах і понад 5 тисяч дітей залишились без батьківського піклування.

“У зв’язку з COVID маємо 80 тисяч сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. І серед них службами у справах дітей виявлено 5005 дітей, які залишились без батьківського піклування. З них 1397, відповідно до особливого рівня небезпеки під час проведення оцінки, було відібрано у батьків. Інших дітей теж було поступово розміщено в безпечне середовище — в заклади охорони здоров’я, будинки дитини, заклади соціального захисту в системі Міносвіти, сім’ї патронатних вихователів чи родичів і 245 з них відправлено до спеціальних закладів через відсутність іншої інфраструктури на даній території”, - розповів Вовк.

Тим часом, МБО "БФ "СОС Дитячі Містечка" має п’ять соціальних центрів, які опікуються дітьми-сиротами, і його директор Сергій Лукашов підтвердив, що два роки пандемії суттєво поглибили кризу сімей, які й без того перебували в складних соціально-економічних умовах, а через смертність опікунів унаслідок COVID зростає кількість дітей-сиріт.

“На базі послуг наших п’яти соціальних центрів, які охоплюють 1,5 тисячі дітей щороку, ми бачимо зростання сирітства саме через смертність опікунів. 7 дітей з цих півтори тисячі осиротіли за останній рік через COVID. Здавалося б, це лише 0,6% від усіх наших підопічних, але якщо екстраполювати ці дані на всю Україну, це показує велику кількість сиріт, яким потрібне альтернативне сімейне влаштування. Адже світовий досвід показує, що інтернатне влаштування лише додає травму до травми”, - зазначив Лукашов.

На пресконференції, зокрема, обговорювалися можливості взаємодії держави та громадських організацій у подоланні проблем сімей, які опинились у складних життєвих обставинах унаслідок пандемії COVID-19.

"СОС Дитячі Містечка" - недержавна благодійна організація, яка 18 років в Україні допомагає дітям-сиротам та сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах. Протягом цього часу понад 85 000 дітей та дорослих в Київській та Луганській областях отримали підтримку.

Фонд є частиною міжнародною федерації СОС Кіндердорф, яка представлена у 137 країнах світу та має 71-річний досвід роботи з дітьми, позбавленими батьківського піклування, та родинами у кризі.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-