“Міграційна” навала Лукашенка: цілі та інформаційне супроводження гібридної агресії проти ЄС

“Міграційна” навала Лукашенка: цілі та інформаційне супроводження гібридної агресії проти ЄС

Укрінформ
12  листопада, 14:30 - дискусія  на тему: «Міграційна” навала Лукашенка: цілі та інформаційне супроводження гібридної агресії проти ЄС»

Організатори: Укрінформ (Головна редакція “Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки”); VoxCheck.

Учасники: Міхал Марек - Центр дослідження сучасного безпекового середовища (м.Краків); Андрій Демченко - речник Державної прикордонної служби України (Київ); Юрій Банахевич - власкор Укрінформу в Польщі (Варшава); Олег Кудрін - власкор Укрінформу в Латвії (Рига); Мирослава Маркова - аналітикиня VoxCheck (Київ); Максим Майоров - Укрінформ, аналітик головної  редакції "Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки".

Питання до обговорення:

Чому саме зараз виникла ця міграційна криза і яка її мета?

Як Європа реагує?  А має реагувати?

Чи Лукашенко самостійний гравець в створенні цієї кризи? Яка роль Росії? 

Який інформаційний фон навколо цієї теми в Білорусі, Росії та країнах ЄС?

Які наслідки матиме ця криза для всіх учасників?

Чи можливе її поширення і на Україну - чи готовий Київ до цього виклику?

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов’язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Відповідно до Постанови МОЗ №-18 від 19 жовтня 2021 року присутність на заході лише за наявності в усіх його учасників Covid-cертифікату або негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) та обов`язкової наявності засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів) за дотримання соціальної дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Український кордон з Білоруссю максимально необлаштований в інженерному відношенні – ДПСУ

Державна прикордонна служба вже почала нарощувати інженерну складову на кордоні, однак ділянка з Білоруссю в інженерному відношенні найгірше облаштована.

Про це заявив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко під час дискусії “Міграційна” навала Лукашенка: цілі та інформаційне супроводження гібридної агресії проти ЄС” в Укрінформі.

“Ми вже почали нарощувати інженерну складову. Звісно, що максимально в інженерному відношенні кордон з Білоруссю необлаштований, але питанню інженерного облаштування кордону вже приділено увагу з боку РНБО. Ще в липні було засідання і Президент у подальшому підписав відповідний указ щодо нарощення інженерного облаштування кордону”, - сказав він.

Демченко зазначив, що наразі була подана концепція Державної цільової правоохоронної програми облаштування кордону, визначені чи скоординовані завдання співпраці всіх відомств та міністерств, а також місцевих органів влади, щоб наростити максимальне інженерне облаштування кордону.

“Добре, що кордон з Білоруссю непрохідний просто так. Є ліси, є болотна місцевість і це звужує місця, де може з’явитися саме велика кількість нелегальних мігрантів”, - підкреслив речник.

Він також поінформував, що ситуація на кордоні є спокійною, контрольованою, прикордонники не фіксували жодних груп мігрантів.

“Збільшена кількість прикордонних нарядів, яка вже фактично є на лінії кордони, вже відстежує ситуацію. Якщо є найменша інформація або будуть помічені групи нелегальних мігрантів, ці резерви мають максимально швидко спочатку мобільними групами, а потім більшими силами вийти на лінії кордону для того, щоб стримати нелегальних мігрантів на кордоні і не допустити їх в Україну”, - зауважив Демченко.

У разі проникнення застосовуватиметься механізм реадмісії, яка діє з Білоруссю.

“Не виключаємо, що Білорусь може піти на той крок, що вони не прийматимуть біженців, але в подальшому можна застосовувати механізм примусового видворення або примусового повернення іноземців до країни, з якої вони прибули, чи до країн походження, чи до третьої країни”, - констатував речник.

Як повідомляв Укрінформ, міграційна криза на білорусько-польському кордоні триває із серпня. Польща звинувачує Білорусь у навмисно створеному міграційному тиску на РП та ЄС.

8 листопада велика група мігрантів зробила спробу силового перетину кордону з Польщею.

Польща ініціюватиме в ЄС запровадження нових санкцій проти Білорусі, а також проти авіакомпаній, які перевозять мігрантів з Близького Сходу до РБ.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-