Заходи до Дня Гідності і Свободи

Заходи до Дня Гідності і Свободи

Укрінформ
11 листопада, 14:30 - пресконференція на тему: “Заходи до Дня Гідності і Свободи” 

Організатор: Національний музей Революції Гідності.

Учасники: Антон Дробович - голова Українського інституту національної пам’яті; Ігор Пошивайло - генеральний директор Національного музею Революції  Гідності; Юлія Цепун - заступник голови правління ГО «Родини Небесної Сотні»; Павло Сидоренко - координатор ГС «Ініціативна група постраждалих/поранених на Майдані».

Коротко. Під час пресконференції буде оголошено план заходів до Дня Гідності та Свободи та відбудеться презентація цьогорічної соціальної кампанії.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними заходами кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Відповідно до Постанови МОЗ №-18 від 19 жовтня 2021 року присутність на заході лише за наявності в усіх його учасників Covid-cертифікату або негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) та обов`язкової наявності засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів) за дотримання соціальної дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Музей Революції гідності розпочне заходи до Дня Гідності і Свободи всеукраїнським флешмобом #бути_гідним

Національний музей Революції гідності заходи до Дня Гідності і Свободи розпочне традиційним всеукраїнським флешмобом #бути_гідним.

Про це повідомив генеральний директор Національного музею Революції гідності Ігор Пошивайло на пресконференції в Укрінформі.

«Ми продовжуємо традиції попередніх років. Флешмобом #бути_гідним з 11 листопада пропонуємо суспільству, усій країні та й не лише у межах офіційних заходів, але й за кордоном доєднуватися діаспорі, іншим громадам. Він (флешмоб - ред.) існує вже декілька років», - сказав Пошивайло.

Він також закликав українців у День Гідності і Свободи бути солідарними з учасниками Майдану, пов'язавши синьо-жовту стрічку на руці, сумці, автівці. «Це своєрідна ідентифікація протестувальників. Вона на сьогодні є досить поширеним та прийнятним способом ідентифікації саме цей день», - сказав він.

За словами гендиректора Національного музею Революції, 20 листопада буде запущена вулична соціальна кампанія під гаслом «Вільні творити майбутнє». Ідея – попри різні політичні погляди, українці вміють об’єднуватись задля відстоювання основних цінностей. Прагнення свободи пробуджує гідність.

Окрім того, у школах будуть проведені тематичні уроки, присвячені Дню Гідності і Свободи, плануються також конкурси в рамках відзнаки Героїв небесної сотні. Зокрема, конкурс наукових студентських робіт імені Героя України Сергія Кемського. У музеї Івана Гончара відбудеться відкриття виставки картин Ігоря Зозулі «Вернісаж». Планується науковий форум, на якому обговорюватиметься тема «Сучасні медіа та революції нового типу в Україні та світі».

«Буде толока на Алеї небесної сотні. 19 листопада о 10 годині ми запрошуємо усіх охочих», - сказав Пошивайло. Він також анонсував відкриття нового виставкового простору музею Революції гідності.

20 листопада директор музею запросив небайдужих громадян о 15 год. відвідати інформаційний центр Музею Майдану, де відбудеться показ фільму «Історія українських майданів». Також у цей день відкриється якісний мультимедійний проєкт «Відчуття Майдану».

Як наголосив голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович, важливо розуміти, що коли йдеться про Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року - йдеться у першу чергу про акти боротьби на незалежність України, боротьби за права людини та людську гідність. «Це провдовження великої історії. Як мінімум, столітньої історії, коли ми боролися за свою державність. Це один процес, одна тяглість одного і того самого процесу - боротьби за речі цінні, речі важливі, речі , які роблять нас цивілізованою демократичною спільнотою, цивілізованою демократичною нацією», - сказав він.

Як повідомлялося, День Гідності і Свободи відзначається щороку 21 листопада згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року. Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Попрання законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликало обурення українців.

Голова УІНП сподівається вже 2022 року мати проєкт будівництва Музею Майдану

Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович сподівається, що проєкт будівництва Музею Революції гідності буде готовий уже наступного року.

Про це він сказав на пресконференції в Укрінформі.

“Як відомо, на територію меморіалу допоки накладені арешти, що пов’язано з розслідуванням убивств на Майдані, і поки тривають суди, прокуратури ці арешти не зняла. Однак, що стосується будівництва на земельній ділянці під музей, то це можливо робити. Зараз, 8 листопада, оголошений тендер. І користуючись нагодою, я запрошую всіх представників проєктувальних компаній, які мають досвід роботи з великими, знаковими об’єктами: беріть участь у цьому конкурсі, долучайтеся, хай виграють найсильніші”, - закликав Дробович.

Він зазначив, що підготовку технічних завдань нині здійснює колектив музею, не маючи окремого будівельного підрозділу, профільного заступника, фактично виконуючи функції замовника.

“Це дуже велика і важлива робота, і вона теж займає багато часу. І я сподіваюся, що вже наступного року ми матимемо проєкт будівництва музею”, - сказав голова УІНП, підкресливши, що на Музей Революції гідності давно очікує українське суспільство.

Своєю чергою генеральний директор Національного музею Революції гідності Ігор Пошивайло повідомив, що завершення торгів по тендеру, повторно оголошеного 8 листопада, очікується 24 листопада.

“Це стандартна процедура на шляху до музею, який досить тривалий. Відбувся конкурс на визначення проєктної пропозиції. Ми маємо пропозицію німецької команди, концептуальну ідею, як має виглядати музей, що має бути всередині. Наступний крок — це проєктування самого музею, що передбачає три стадії. І зазвичай це триває близько року. Саме з тим, аби відібрати проєктувальника відповідно до чинного законодавства України, до закону про публічні заупівлі, нами оголошено тендер. Вартість проєктування, яку визначила державна експертиза, - це майже 55 мільйонів гривень. Зараз ми очікуємо на успішне завершення тендера, тобто на отримання якісного, фахового проєктувальника, який спроєктує музей”, - сказав Пошивайло.

Він пояснив, що проєктування проводиться впродовж року, після чого відбуваються експертизи.

“Ми сподіваємося, що на кінець наступного року ми матимемо проєкт, затверджений експертизою, і зможемо або наприкінці 2022 року, або на початку 2023-го розпочати підготовчі будівельні роботи”, - зазначив Пошивайло, уточнивши, що зазвичай будівництво музеїв з такими об’ємами і такою просторовою програмою триває в середньому від 3-х до 5-ти років.

Як повідомлялося, проєкт “Штурм пагорба” для Музею Революції Гідності отримано за результатом Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу, проведеного за дорученням Кабінету Міністрів у 2018 році. Переможці – архітектори Ян Кляйгус і Йоганнес Кресснер із берлінської компанії Kleihues + Kleihues.

17 травня 2021 року підписано угоду між Національним музеєм Революції гідності та архітектурним бюро Kleihues + Kleihues” про будівництво музею.

У вересні оголошено тендер на проєктування Музею Майдану в Києві, однак його визнано таким, що не відбувся, на підставі Закону "Про публічні закупівлі".

Як пояснили у Музеї, уряд видав розпорядження про перерозподіл і зменшення видатків за програмою 3801280 "Будівництво об’єктів загальнодержавного значення у сфері культури» на загальну суму 34 млн гривень вже після оголошення закупівлі щодо проєктування будівлі Музею Революції гідності (очікувана вартість 54 млн грн). Тому Музей як замовник мав право визнати тендер таким, що не відбувся, через скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт чи послуг.

8 листопада Національний музей Революції гідності повторно оголосив тендер на проєктування Музею Майдану.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-