Дезінформація у сфері охорони здоров’я. Чи впливає пропаганда на вакцинацію? У рамках проєкту “Актуальні інформаційні загрози”

Дезінформація у сфері охорони здоров’я. Чи впливає пропаганда на вакцинацію? У рамках проєкту “Актуальні інформаційні загрози”

Укрінформ
5 листопада, 11:00 - дискусія  на тему: «Дезінформація у сфері охорони здоров’я. Чи впливає пропаганда на вакцинацію?»

Організатор: Укрінформ (Головна редакція “Центр стратегічних стретегічних комінікацій та інформаційної безпеки”).

Учасники: Марія Сагайдак - "Укрінформ", оглядач головної редакції "Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки”; Вікторія Романюк - заступниця головного редактора проєкту StopFake; Володимир Біруля - радник міністра охорони здоров’я України; Мирослава Маркова - аналітикиня проєкту VoxCheck; представники  МОЗу, Центру протидії дезінформації при РБНО.

Питання до обговорення:

Загальний огляд фейків на тему охорони здоров’я.

Аналіз шляхів і каналів поширення.

Діяльність влади та громадських організацій у сфері протидії дезінформації.

Хто і що стоїть за акціями протесту антивакцинаторів в Україні.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Відповідно до Постанови МОЗ №-18 від 19 жовтня 2021 року присутність на заході лише за наявності в усіх його учасників Covid-cертифікату або негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) та обов`язкової наявності засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів) за дотримання соціальної дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Вакцини проти COVID-19 розробили так швидко, бо ці технології випробовували давно – радник голови МОЗ

Технології, за якими розроблено вакцини проти COVID-19, насправді не є новими і тому дозволили швидко створити вакцини.

Так розвіяв упередження частини населення щодо вакцин проти COVID-19 радник міністра охорони здоров’я Володимир Біруля під час дискусії в Укрінформі на тему: «Дезінформація у сфері охорони здоров’я. Чи впливає пропаганда на вакцинацію?».

Біруля зазначив, що скепсис частини населення щодо вакцинації ґрунтується на тому, що вакцини, мовляв, було розроблено дуже швидко, вони є експериментальними, а відтак сумнівними. Насправді, за його словами, технології, які було використано при розробці вакцин, випробовуються давно, а пильна увага світу до вакцин не дозволяє сумніватися в їхній якості.

"Увагу всього світу, особливо наукової спільноти, прикуто до розробки й використання цих фармацевтичних препаратів. Якби десятиліття до цього не розроблялася технологія мРНК, не використовувалися векторні технології й платформи для неактивованих вакцин, то, можливо, ми не мали б так швидко цих препаратів. Але це показник людського прогресу, наукового розвитку, і це те, що працює. Щодня вакцини зберігають життя та здоров’я мільйонів людей", – зазначив Біруля, закликаючи українців вакцинуватися.

Як повідомлялося, минулої доби в Україні зафіксували 26 488 випадків коронавірусу. За весь час пандемії в Україні на COVID-19 захворіла 3 032 951 людина, одужали 2 492 419, померли – 70 842.

Експерти назвали п’ять груп російських фейкових наративів про COVID-19

Дезінформацію про COVID-19 та настрої проти вакцинації поширює РФ, щоб дискредитувати та послабити Україну. Експерти визначили п’ять основних груп російських фейкових наративів в українському інформаційному просторі.

Про це розповіла оглядач головної редакції "Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки" Марія Сагайдак під час дискусії в Укрінформі на тему: «Дезінформація у сфері охорони здоров’я. Чи впливає пропаганда на вакцинацію?»

Експерт нагадала, що, за даними Оксфордського інституту інтернету, 92% дезінформації щодо COVID поширюють РФ та Китай. Російські фейкові наративи в Україні мають свої особливості й цілі.

"В Україні 2020-21 років було зафіксовано певну кількість груп російських наративів, спрямованих на послаблення захисту від COVID, деякі з яких є спільні для всього світу, а деякі спрямовано саме на Україну. Очевидно, що кінцева мета кожного з них — послабити державу, зробити її вразливішою до зовнішніх впливів, посилити недовіру і дестабілізувати ситуацію всередині держави”, - зазначила Сагайдак.

Вона виокремила 5 основних груп російських фейкових наративів про COVID.

Конспірологічні: коронавірус — це вигадка, а міжнародні структури, які говорять про небезпеку вірусу, насправді наживаються на українцях; це всесвітня змова, нас хочуть чіпувати, щоб контролювати; коронавірус вигадали для того, щоб зменшити кількість населення.

Неправдиві (спрямовані на дискредитацію України, зокрема, її системи охорони здоров’я): Україна як держава не здатна захистити своїх громадян від пандемії; зовнішнє управління не дає Україні використовувати вакцину “Спутнік”, яка є ефективніша, ніж західні зразки; західне лобі резервує Україну як ринок для власних вакцин; реформа системи охорони здоров’я провалилася, є неефективна, не здатна протидіяти пандемії та захистити своїх громадян.

Антивакцинаторські: вакцини спричиняють мутації, населення вакцинують, щоб його контролювати, вакцини загрожують здоров’ю та життю, тому медики відмовляються вакцинуватися.

Коронавірусу неможливо протидіяти: маски, антисептики, дистанція й будь-які засоби протидії вірусу не є ефективними; ПЛР-тести не призначені для визначення вірусу і є хибними; методи лікування — часник, полоскання, дихальні вправи тощо.

Неправдиві дискримінаційні (пов’язані з конспірологічними теоріями): коронавірус штучно вирощений китайцями або американцями, лабораторії, зокрема, є в Україні під Києвом тощо.

“Каналами для поширення всіх цих російських фейкових наративів є месенджери та соціальні мережі. Частину з них поширюють українські блогери, які заперечують небезпеку існування вірусу взагалі та виступають принципово проти щеплень. Наймасовішим каналом поширення дезінформації насправді виступило телебачення, де часто свою думку, підкріплену дезінформаційними наративами, висловлюють політики, так звані експерти. В цьому році агенти впливу Кремля в Україні активно працювали над підривом імунізації, підривали довіру до охорони здоров’я й головним напрямком було — підірвати довіру до щеплень як таких”, - зазначила Марія Сагайдак.

Захід організувала Головна редакція “Центр стратегічних досліджень та інформаційної безпеки” Укрінформу.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-