Початок обговорення Закону України «Про державні нагороди України»

Початок обговорення Закону України «Про державні нагороди України»

Укрінформ
11 жовтня, 12:00  - пресконференція на тему: “Початок обговорення Закону України ”Про державні нагороди України”

Організатори: ВГО «Країна»; ВТО «Орден».

Учасники: Олександр Сопов - автор 10 знаків державних нагород України, модератор; Євгеній Комар - помічник-консультант народного депутата України Тараса Тарасенка; Максим Царенко - член Українського геральдичного товариства, журналіст, кавалер зірки "За мужність". 

Коротко. 11 жовтня  поточного року громадськість розпочинає обговорення поданих до Верховної Ради України законопроєктів №5829 та №5830, які суттєво змінюють нагородну політику в Україні.

Питання до обговорення:

- необхідність реформування нагородної системи України в умовах гібридної війни;

- основні недоліки чинного Закону України "Про державні нагороди України";

- міжнародний досвід ефективних реформ;

- мінімальні зміни в назвах та візуалізації держнагород.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

В Україні хочуть жорсткіше карати за незаконне носіння й виготовлення державних нагород

В Українському геральдичному товаристві ініціюють посилення покарання за незаконне носіння й виготовлення державних нагород.

Про це сказав член Українського геральдичного товариства, журналіст, кавалер зірки "За мужність" Максим Царенко на пресконференції в Укрінформі на тему: “Початок обговорення Закону України ”Про державні нагороди України”.

Царенко повідомив, що до парламенту подано законопроєкт, який передбачає у Кодексі про адміністративні правопорушення перегляд норми про незаконні дії щодо державних нагород України.

По-перше, пропонується суттєво підвищити рівень відповідальності за незаконне носіння державних нагород.

“Зараз це від 50 до 100 прожиткових мінімумів або попередження, яке стягненням назвати важко. Ми пропонуємо прибрати “попередження” й підвищити відповідальність від 500 до 5000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Це нормальна європейська й світова практика, коли незаконне носіння або привласнення статусу нагородженого є не те що адміністративним правопорушенням, а подекуди й кримінальним злочином”, - наголосив Царенко.

По-друге, пропонується підвищити відповідальність за незаконне виготовлення державних нагород.

“Зараз це від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів. Ми пропонуємо підняти цю планку від 1 тис. до 10 тис. неоподаткованих мінімумів громадян. І це нормальне явище, адже нагорода є таким же символом держави, як, приміром, гроші, і вона має охороняти своє монопольне право на виготовлення знаків державних нагород”, - зазначив Царенко.

Він вважає, що захищати слід не так юридично саму відзнаку, як підвищувати відповідальність за привласнення статусу нагородженого.

“Має бути не юридичний захист самого знаку, а підвищено відповідальність за привласнення статусу нагородженого. Тобто, не можна вкрасти доблесть навіть на словах. Саме тому ми ініціювали написання законопроєкту, яким передбачається внесення відповідних змін до статті Кодексу України про адміністративні правопорушення”, - сказав Царенко.

На заході повідомили, що громадськість розпочинає обговорення поданих до Верховної Ради законопроєктів №5829 та №5830, які суттєво змінюють нагородну політику в Україні.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-